3-9 MAYIS HAFTASI YÜKSELEN BURÇLAR

3 – 9 Mayıs Haftası

Sevgili Pusula Astroloji takipçileri, gökyüzünde bu hafta yine hareket var. Aslında genel anlamda oldukça hareketli ve önemli gündemlerin olacağı bir Mayıs ayına giriş yaptık. Bu Mayıs’ta yaşayacağımız önemli bir yeni ay, ay tutulması ve yine uzun zamandan sonra retrolar söz konusu…

Haftanın güzel haberi Merkür’ün yöneticisi olduğu ve Kuzey Ay Düğümü’nün de bulunduğu İkizler burcuna geçiyor olması! Aynı zamanda Venüs’ün de etkisinin yoğun olduğu bir hafta olacak. Jüpiter ile kare açı, Plüton ile de üçgen açı gerçekleştiriyor. Satürn – Güneş karesini de yaşıyor olacağız.

Tüm bu gökyüzü gündeminin yükselen burcunuza etkisini yazdık. Keyifli okumalar…

Yükselen Koç:

Sevgili yükselen Koçlar, bu hafta Merkür 3. evinize geçiyor. Kendinizi ifade etmek için doğru günlerdesiniz. Alacağınız kararlar, sosyal çevrenizde kullanacağınız doğru iletişim şekli sizlere güzel fikirler verecek. Para evinizdeki Venüs – Jüpiter karesi ve Venüs – Plüton üçgeni, maddi anlamda ve alacaklarınız konusunda sizleri destekleyen insanlarla karşılaşmanıza yardımcı olacak, bu kişilerden aldığınız fikirler ve birlik olmak sizlere güç katacak. Aynı zamanda para ile ilgili değer yargılarınız değişiyor. Yine bu alanda gerçekleşen Güneş – Satürn karesi, saygın insanların olduğu gruplarda bilgi ve deneyiminizi gösterebilme fırsatları verecek. Kardeş ve yakın akrabalarla iletişim halinde olmanız ve onlar tarafından da desteklenmeniz de söz konusu olacak. Yakın çevrenizle yapacağınız sohbetler sizlere iyi gelecek. Sosyal çevrenize fırsat verin, mücadelenizde yalnız olmadığınızı hissedeceksiniz.

Yükselen Boğa:

Sevgili Boğalar, Merkür 2. evinize geçiyor. Geçtiğimiz hafta atmış olduğunuz adımlar, sizlere maddi anlamda gelir sağlayacak ve deneyimlerinizden gelir etme fırsatınız olacak. Size düşmanlık edenleri fark ettiniz ama şans sizinle olacak ve gelirinizi arttırma dönemindesiniz. Eğer henüz bir işiniz yoksa karşınıza iş fırsatları çıkması söz konusu olacak. Önünüze geçmek isteyen insanlar, bilgi ve deneyim konusunda sizin gerinizde kaldı, bu da kendinizi gösterebileceğiniz doğru bir zaman olduğuna işaret ediyor. 1. evinizdeki Venüs, siz kendinizi bu hafta da iyi hissettirecek.

Yükselen İkizler:

Yükselen İkizler, nihayet Merkür 1. evinize, yöneticisi olduğu burca geçiyor. Uzun zamandır kendinizi ifade etmekte sıkıntı yaşamış ve kendinizi yalnız hissetmiş olabilirsiniz. Şimdi kendinizi en doğru şekilde ifade etme sırası sizde… Karşınızdaki insanlar yada sosyal çevrenizden destek göremeseniz de 1. evinizdeki Merkür’ün Satürn ile yapacağı üçgen açı yurt dışı işlerinizle ilgili doğru adımlar atma zamanı olduğunu işaret ediyor. Ayrıca eğer siz akademik anlamda işler yapmak isteyen biriyseniz bu konuda da güzel destekler söz konusu. İnternet alanında deneyimlerinizi sergileyerek kendinize en uygun ve doğru alanı fark edebilirsiniz. İnsanların kazanç elde ettiği alanların aslında sizin en iyi bildiğiniz alanlar olduğunu görecek ve cesaretleneceksiniz. Sadece kendi bildiğiniz adımları atın.

Yükselen Yengeç:

Merkür bu hafta sizin 12. evinize geliyor. Anlaşılmakta ve kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Özellikle Merkür 12. evinizdeyken insanların yapmış olduğu şeylere dikkat kesilmenizde fayda var. Kuzey Ay Düğümü ile birlikte olan Merkür, toplumun nasıl ilerlemeye çalıştığını ve bu konulara bakış açınızı değiştirerek bakmanızı sağlıyor. Bu durum kabuğunuzdan çıkmanız ve adım atmanız için önünüze güzel fikirler getirecek. 7. Evinizdeki Plüton’un idealler evinizdeki Venüs’e olumlu açısı karşınızdaki insanlardan destek bekleseniz de adım atmak için artık kendi gücünüzü kullanmanız gerektiğini size hissettirecek. Özellikle eş yada ortağı ile yolunu ayırmış olan Yengeçler, maddi anlamda alacaklarınız için sizin de cesaretli adımlar atmanız gerektiğini gösteriyor. Aksi takdirde cesur adımlar atmazsanız destek göremezsiniz.

Yükselen Aslan:

Sevgili yükselen Aslanlar, Merkür idealler evinizde. Bu hafta itibariyle ideallerinize yönelmek ve sosyal çevrenizde dostlarınızla yapacağınız konuşmalar size güzel fikirler verecek. Ayrıca Merkür’ün Satürn’e olumlu açısı karşınızda önemsediğiniz insanların ideallerinize gitmeniz için verdiği pratik çözümleri önemsemeniz gerektiğine işaret ediyor. Bazı yükselen Aslanlara ortaklık teklifi gelebilir veya evlilik alanındaki Satürn size doğru eşi getirecek olabilir. Kısacası artık ciddi kararlar verme zamanı. Jüpiter’in kariyer evinizdeki Venüs’e karesi ve Plüton – Venüs üçgeni işinizde kazanç elde edebilmeniz için yapmanız gereken yenilenmenin altını çiziyor. Bazı yükselen Aslanlar kariyer konusunda yeni bir alana yönelebilir. Aynı düzlemde ne kadar efor sarf etseniz de yerinizde saydığınızı fark etmenizi sağlayacak.

Yükselen Başak:

Sevgili yükselen Başaklar, Merkür kariyer evinizde ve bu da sizin iş yükünüzü arttıracak. Ayrıca fikirlerinizin değer gördüğü bir zaman dilimine giriyorsunuz. Merkür’ün Satürn ile olumlu açısı yeni iş alanında sizlere yeniden fırsat tanıyor olacak. Yada iş yerinizdeki grup çalışmalarında başarı ve ödül de getirebilir. Bu dönem terfi almanız söz konusu olabilir. Hala bu kadar çalıştığınız halde hak ettiğinizin altında kazanıyor olabilirsiniz. Eğer kendinizi olduğunuz alanda tatmin olmuş hissetmiyorsanız, yeni alanlardan gelecek tekliflere açık olun. Plüton – Venüs üçgeni yurt dışı internet yada akademik alanda yeni, kazançlı ve daha fazla keyif alarak çalışabileceğiniz fırsatlar sunacak. 

Yükselen Terazi:

Sevgili yükselen Teraziler, Merkür 9. evinize geliyor. Yeni eğitimler almanız, akademik alanda başvurularınız varsa doğru seçimler yapma zamanı olacak. Hobinizle öne çıkmanız size yeni bir kariyer sağlayacak ve sevdiğiniz alandan para kazanma fırsatlarınız olacak. Plüton – Venüs üçgeni ailenin ortak gelirinden hakkınız olanı almanıza destek olacak. Sınav hazırlığı olanlar için doğru kararlar vermeniz konusunda destekleniyorsunuz. İnternet alanında faydalı bilgilere ulaşmanız mümkün. Ayrıca ilişkisi olmayanlara arkadaşça başlayacak doğru bir ilişki getirecek. 

Yükselen Akrep:

Sevgili yükselen Akrepler Merkür 8. evinizde, krizli konuşmalar sonucunda net kararlar alabileceğinize işaret ediyor. Aslında siz konuşmaktan ve kendinizi ifade etmekten kaçınıyorsunuz. Fikirlerinizi önem verdiğiniz insanlar (eş, ortak veyahut sevdiğiniz insanlar) ile paylaşmanız, ortak paydada buluşmanızı sağlayacak. Bir önceki haftada yaşadığınız dolunayın etkilerini hala üzerinizde taşıyor olacaksınız. Sert kararlarınızdan önce önemsediğiniz kişilerin tepkilerini dinlemelisiniz. Onlar da artık eski tanıdığınız insanlar değiller, bakış açınızı değiştirmelisiniz.

Yükselen Yay:

Sevgili yükselen Yay, Merkür 7. evinizde, eş – ortak yada önemsediğiniz insanlar sizlere destek olmak için hazırlar. Önemli konuşmalar yapma zamanı; bu bir evlilik yada ortaklık teklifi olabilir. Aslında onların sözleri sizin için çok değerli. Bu gelecek teklif her ne olursa olsun doğru bir teklif olacak. Merkür – Satürn olumlu açısı sizin de bu karara olumlu bakmanız, onların penceresinden görmeniz için fırsatlar sunacak. Artık kazancınızı iyileştirmek üzere atacağınız adımlarda karşınızdaki insanlar tarafından destek göreceğiniz zamandasınız. 

Yükselen Oğlak:

Sevgili yükselen Oğlaklar, Merkür 6. evinize geliyor. İş konusunda yeni kararlar var, kendi işiniz ise doğru elemanlar bulabilirsiniz. Ayrıca işinizde yeni alacağınız kararlar, iş arkadaşlarınızla yapacağınız doğru konuşmalar ve doğru müşteriler getirecek. Henüz işi olmayan yükselen Oğlaklara iş fırsatları gelebilir. Sağlık konusuna gelirsek bu dönemde sağlığınız ile ilgili bir problem varsa Retro öncesi halletmenizde fayda var. Satürn – Merkür olumlu açısı yeni müşteriler ve girdiğiniz yeni alanlardan kazanç fırsatları gösteriyor. 

Yükselen Kova:

Sevgili yükselen Kovalar, Merkür 5. evinize geliyor. Sevgilinizle yada sevdiklerinizle hoş zamanlar ve güzel sohbetler zamanı. Ayrıca Merkür henüz hobisi olmayan Kovalara yeni ve keyifli bir hobiye başlama zamanı diyor. Satürn – Merkür olumlu açısı keyif alacağınız yeni bir iş alanında kendinizi gösterme fırsatı sunacak. Diyet yapmak isteyen Kovalar Mars 6. evinizde, diyete başlamak için güzel bir zaman, sağlık konularınızı düzene sokabilirsiniz.

Yükselen Balık:

Sevgili yükselen Balıklar, Merkür 4. evinize geçiyor. Aile içi konuşmalar var ve evde yapacağınız değişiklikler söz konusu olabilir. Bu bir taşınma yada evde yapılacak düzenleme ile de ilgili olabilir. Satürn – Merkür olumlu açısı önünüze gelecek olan bir fırsatı işaret ediyor. İdealleriniz için artık kendinizi düşünerek adım atmanız söz konusu olacak. 

GÖKYÜZÜ PUSULANIZ OLSUN

Astrolog Esin Kısakol 

Yazar Hakkında Tümünü Görüntüle

pusulaastroloji