Dogum Saati Ve Reftifikasyon

Astroloji yorumları yükselen burç üzerinden yapılır. Bunun sebebepleri ise haritanızdaki ev konumları ve yaşanan konularınızı, 1. Ev yani yükselen burç belirler.

Bunun için kişinin eksiksiz bir şekilde; doğum tarihi, doğum yeri ve doğum saatini bilmesi gerekmektedir. Fakat herkes doğum saatini bilmez veya emin olamaz.

İşte REFTİFİKASYON dediğimiz yöntem burada devreye girer. Reftifikasyon doğum tarihi ve yerini bilen fakat saatinden emin olamayan kişiler için uygulandığında yaşadığınız önemli tarih bilgileri üzerinden, astrolojide ileri seviyede bilgi sahibi bir uzman astrolog tarafından doğduğunuz saat tespiti yapılmaktadır. 

Haritasına bakılacak kişi için, hayatında dönüm noktası sayılabilecek (evlilik, boşanma, ilk aşk ve ilk iş tecrübesi gibi) olayların tarihleri üzerinden tespitler yapılır. 

Uzman bir astrolog bu önemli olayların olduğu dönemki gökyüzü hareketlerini inceleyerek ve tahmin edilen gün içerisindeki saat dilimleriyle karşılaştırmalar yaparak doğum saatini dolayısıyla yükselen burcu tespit edebilmektedir.

Eğer astrolojiye ilginiz var fakat yükselen burcunuzdan emin değilseniz reftifikasyon yaptırabilirsiniz. 

Astrolog Esin Kısakol

Reftifikasyon, eğitim ve danışmanlık için: +90 553 461 34 88

Yazar Hakkında Tümünü Görüntüle

pusulaastroloji