EtiketAstroloji

Ay Boşluğu

Ay Boşluğu

Ay boşluğu; Ay’ın burç kuşağındaki bir turu 29 gün sürmektedir ve bir burçtan diğer burca geçmesi iki buçuk gün sürmektedir. İşte bu geçiş döneminde diğer gezegenlerle bağlantı kuramayıp Ay Boşluğu ‘na düşmektedir. Bu dönemde bizler negatif etkilenir ve sorunlar yaşamaya başlarız ve karar alamayız. Ay Boşluğu’nun uzun sürdüğü dönemlerde önemli kararlar almamalıyız.

2019 Aralık Ay Boşluğu

Ay boşluğu; Aralık 2019 dünyamızın çevresinde dönen uydumuz yani Ay. 2019’un sonunda bizim pozitif olmamızı istiyor. Ruhumuzdaki olumsuz enerjiyi olumlu enerjiye çevirdiğimiz bir dönem. Bu olumlu enerjinin bize yüklenmesiyle olaylara daha olumlu yaklaşacağımız,  işlerimizi tekrar ele alıp gözden geçireceğimiz yani toparlanacağımız bir dönem olacaktır.  Ay’ın davranış biçimleri üzerimizde inkar edilemez etkiler bırakmaktadır.

Ay boşluğunda bulunan burç, bulunduğu gün ve saat aralıklarında işimizde vereceğimiz kararlarda, aile ve çevre ilişkilerimizde kurduğumuz iletişimimizde, ilgi duyduğumuz konular ve ilgilendiğimiz işlerimizde vereceğimiz kararlarda yaklaşım biçimimizi yönlendirir.

Ay Boşluğun da Neler Yapılmalı?

  • Ay boşluk döneminde ruhumuza odaklanıp duygularımızı tazeleyebiliriz.
  • Olumsuz sonuçlar almamak için Ay Boşluk saatlerinde ciddi kararlar alınmamalıdır.
  • Yeni projeye başlanmamalı ve aceleci olunmamalı aksi takdirde beklemediğiniz sonuçları alırsınız.
  • Ay Boşluk diliminiz de rutin işler yapın.
  • Bu saat diliminde söz vermemelisiniz.
  • Kişisel ihtiyaçlarınızı giderebilir duş alabilirsiniz. Su iyi gelecektir…

2019 Aralık Ay Boşluk Takvimi

12 Aralık 08:12 – 13 Aralık 02:22 arasında İkizler burcunda boşlukta
14 Aralık 18:56 – 15 Aralık 06:55 arasında Yengeç burcunda boşlukta
17 Aralık 01:10 – 10:15 arasında Aslan burcunda boşlukta
19 Aralık 11:06 – 13:04 arasında Başak burcunda boşlukta
21 Aralık 14:45 – 15:57 arasında Terazi burcunda boşlukta
23 Aralık 06:27 – 19:34 arasında Akrep burcunda boşlukta
25 Aralık 14:18 – 26 Aralık 00:45 arasında Yay burcunda boşlukta
28 Aralık 00:05 – 08:20 arasında Oğlak burcunda boşlukta
30 Aralık 13:23 – 18:40 arasında Kova burcunda boşlukta

Balık Burcu

Balık Burcu

Balık Burcu; dendiğinde ilk aklımıza gelen sezgiler merhamet kabullenme. Dışarıya mutlu keyifli görünür ama içsel ağlar. Balık burçları çevresindeki herkesin duygusundan etkilenir sebepsiz bir ağlar dışarıdan hüzünleri emer. 11 burcun karışımından oluşur. Her burcu yansıtabilir, ne isterse ona dönüşebilir, oyunculukta bir ekoldür. Yetenekli doğar çocukken bile üzüntülü insanları hisseder.

Hisleri ve duyguları ile hareket eder balık burçları bir şeyi akıl ve mantıkla açıklamaz  hisleri ile söyler, aslında şanslı burçlardır ama negatif ve stresli ortama doğarlar. Balık Burcu insanı gittiği her yere şans götürür ve bir melek gibidirler, çok saf ve masumdurlar. Buna inanıp masumluğunu kullanmayın çünkü onları koruyan güç vardır. Onlara zarar verilir ise tanrı belalarını buldurur. Balık burcu insanın asla hayallerini yıkmayın yaratıcı onların o hayali kurduklarında ve inandıkların da onu gerçekleştirebilir. Onlar kurtarıcı olarak doğmuşlardır, sonradan kötü seçimlerle kendilerine yazık edebilirler. Onların hayatında dalga etkisi vardır hayallerini gerçekleştirmek için hep bir fırsatları olabilir. Balık burcu insana inandığı şeyleri gerçekleştirebilir kısmetlidirler yaratıcı işlerde başarılıdırlar. Alkol ve uyuşturucuya yatkın olabilirler. Dünyanın bu kötü haline dayanamayıp kendini uyuşturmak isteyebilir. İbadet etmez ama çok inançlarıdır. Tanrı inancına yürekten inanır görmüş kadar Tanrı’dan emindir. Onlarla sohbet etmek iyi gelir ama onlara bu sohbet iyi gelmeyebilir, çünkü insanların olumsuz duygusunu emerler. Vücudumuzda ayakları yönetir. Balık burçları dağınık olurlar, dağınıklık onları rahatsız etmez unutkandırlar balık güneşin izin olduğu evde adanmışlık vardır elementi su niteliği değişkendir.

Kova Burcu

Kova Burcu

Kova Burcu; dendiğinde aklınıza toplumsal konular arkadaşlık bireysellik ve sorgulama gelir. Kova burcu insanı toplum çıkarı için kendinden vazgeçebilir. Kovalar kuralları sever ama sorgular kovayı bir kalıba sokamaz sanız sorgulama yönünden dolayı sistem ne sorun yaşar. İster ki kurallar insanı insanlıktan çıkarmasın kişileri kalıba sokmasın.

Bu yüzden bu bakışından dolayı problem yaşar. Eğitim hukuk Devlet kurallarını sorgular Kral Çıplak diyebilen tek burçtur, aynı zamanda ukala bir burçtur ama doğayı hayvanları insanları sever ona göre herkes her şey eşittir. Kimsenin üstünlüğünü kabul etmez ve hep gelecekte yaşar aykırı bir burçtur aykırı fikirleri vardır düşünen bir burçtur tembel salgılanır. Bedeninden çok kafası çalışır zekidir, zekâsına rağmen sabit fikirlidir. Kendi mantığında sıkışık kalabilir. Kova arkadaşça ilişki sever, konuşamadığı paylaşamadığı insanla katlanamaz çok zeki espriler yapar. Vücudumuzda baldırları ve ayak bileğim yönetir. Kova teknoloji ile ilgilenmez ama yeniliklere merakı vardır. Çağın gerisinde asla kalmaz hep zamanın ötesinde düşünür. Onun mantığı ile baş edilemez fikirleri harikadır ama somutlaştıramaz,  arkadaşlık ve dostluğa bayılır cahiliye katlanamaz, toplum için faydalı şeyler yapar. Onları anlamak zordur. Toplumun ilerisinde yaşar ama kendini ve egosunu ortaya koyamaz kova güneşinizin olduğu evde açık bireysel ve ilgilisiniz sıradan olmayı istemeyeceğiniz bir alan . Elementi hava niteliği sabittir.

Oğlak Burcu

Oğlak Burcu

Oğlak Burcu; denince aklımıza statü kariyer ve sorumluluk gelir. İş kolik bir burçtur, çocukluğunda bile olgun davranır, yaramazlık yapmaz. Her şeyini kendi yapmak ister yemeğini yemeyi odasını toplamayı görev bilir, oğlak çocuk yetiştirmek kolaydır. Sorumluluklarını bilir küçükken bile üzerinde bir ağırlık vardır.

Kurallara uyar disiplinidir. Hayatları zordur, her şeyi kendi güçleri ile yapması gerekir. Hobisi bile iştir, boşa vakit harcama ile uğraşmaz gerçekçi bir burç karamsardır. Her zaman bardağın boş tarafından bakar. Hayatın acımasızlığını bilir işinde sabahlayacak kadar işkoliktir. Duygusallıkla ilgili sıkıntısı vardır, devamlı kariyerine yatırım yapar statüsü yüksek kişilerle evlilik yapmak ister geleneksel bir burç toplum neye değer verirse oğlak onu yapar. İsraf yapmaz gerekli ise alır statüsü doğrultusunda yaşar sert bir burçtur acımasızdır. Bu burcun kadını beceriklidir, her şeyi yapar hedefe çabuk ulaşır kendine daima hedef arar bulamadığında düşüşe geçer. Hayatlara yorucudur .Kurallara uyan burçlardır. Mücadele içinde yaşarlar, ciddi giyinir mesafelidir iş yemekleri onun sosyallik alanıdır. Toplumdan haberdardır her şeyi planlamayı sever erkeği statüsünü kullanarak sevgili edinir. Vücudumuzda dizleri temsil eder. Saygın meslekleri sever, gereksiz bonkörlük yapmaz. Güneş oğlanın olduğu evde sorumluluk alma ihtiyacı olur elementi Toprak niteliği öncüdür.

Yay Burcu

Yay Burcu

Yay Burcu; pozitif iyimser meraklı burçlardır. Her zaman en iyi tarafından bakarlar. Hayatı yaşamayı sever her şeye merakı vardır. Deneyimlemeye sever, uç noktalara kadar meraklıdır. Yaratıcı kültürleri merak eder. Çok konuşur bildiğini anlatmayı çok sever. Her şey onun için ya muhteşemdir ya da berbat.

Şanslı burçtur ailenin en rahat döneminde doğmuştur. İnsanlara umut vermek için vardır. Hiçbir şeye bağlanamaz, özgür ruhlu çabuk sıkılır, sorgulamaktan hoşlanmaz, özgürlük takıntısı vardır. Tercümanlık ve turizme bayılır. Cömert olurlar ve deneyimlerine çok para harcarlar ilişkilerinde rahattır. Başka ülkelerde bile sevgilisi olabilir. Felsefe ve dine meraklıdır. Akademisyen olmayı ister, gezerek öğrenmeyi tercih ederler, fazla sosyal değildirler ama çevreleri kalabalıktır. Sesli konuşurlar ilgi odağı olmak isterler, felsefe ve spiritüel konuları da meraklıdırlar. Vücudumuzda kalçaları yönetir. Tatlı anne baba olurlar. Valizi hazır yaşar her an her deneyime hazırdır. Her zaman kendini harika hisseder kimseyi küçümsemez ateş elementidir değişken burç kategorisindedir. Haritamızda yay güneşin olduğu evde pozitif ve iyimserlik vardır. Elementi Ateş niteliği değişkendir.

Akrep Burcu

Akrep Burcu

Akrep Burcu; dediğimizde aklımıza ilk gelen tutkudur. Çok derin bir burçtur, her şeyi çok yoğun yaşar,  çok sever kızdığında ölümüne nefret eder. Uç noktalardadır, sevgisi öfkesine. Yapılan iyiliği de kötülüğü de asla unutmaz insan sarrafıdır insanları gözünden tanır .Tanımadan önce -1 ile başlar, akrep yalnızlıktan nefret eder, ama en yalnız burçtur.

Boş insanlara katlanamaz erken yaşta evlenmedi ise sevdiğiyle evlenmemiştir. Diğer yandan sevdiğine kötü davranır kıskanç burçtur. Akrep burcu insanı biriyle tanıştığında ilk önce onun zayıf yönünü çözer, bu şekilde kendini güveni aldığını düşünür. Acımasızdır herkesi kontrol altına almak ister. Karizmatik insanlar olurlar, aynı zamanda seksidir. Akrep erkeği ile ilişki zordur Psikolojik şiddet yapar. Akrep kadını ise tam tersi erkeğini Kral yapar baş tacı eder. Kocasının öz güvenini fazlasıyla arttırır, ama eşi ihanet ederse onu yücelttiği gibi alt eder ve bırakır. Akreplerin hayatlarında hep kriz vardır, sakin yaşamları olmaz hipnotize yeteneği vardır, her yerde saygı görür. Spiritüel konulara yatkındır. Vücudumuzda cinsel organları yönetir. Stres ve zorluk getiren işler yapar. Soğukkanlıdır, ölüm ve ölüm ötesi merak eder. Haritada Güneş akrebinizin olduğu evde kriz vardır. Elementi su dur sabit burçlar grubundadır.

Terazi Burcu

Terazi Burcu

Terazi Burcu; en objektif burçtur. Hiçbir aktiviteyi tek yapmayı sevmez. Hep bir partneri olsun ister. Denge ve uyum ihtiyacı içindedir ama her şeye karşı tarafın açısından baktığından denge bulmakta zorlanır, dengesi bozulur. Adalet algısı yüksektir, eşitlikten yanadır, eğer gerginseniz sizi bir terazi burcu sakinleştirebilir ve dengeye getirir. Basit bir konuya takılmışsanız bu seferde tam tersi size doldurabilir, terazi ile konuşmak zordur.

Partner yada arkadaş olarak yanında daha az gösterişli biri olsun daha çirkin daha kısa kişileri arar bu tarz ufak hesaplara girişebilir. Statüye çok önem verir, asla seviyesinden daha aşağıda takılmaz kendine yakıştıramaz, bütçesi el vermese bile aldığını  bir şekilde kendine yakıştırmayı bilir. Sanatın her dalına yeteneklilik halkla ilişkiler Siyaset başarılı olduğu alanlardır. Beyaz yalan söyler devamlı iltifat eder sebebi ise kendisi de iltifat istediği içindir hep bir geri bildirim bekler, bir ilişkiye başladığında birini bulmadan diğerini bırakmaz. Çünkü yalnız kalmaktan hoşlanmaz erkekleri centilmen ve romantiktir terazi burcu vücudumuzda böbrekleri yönetir. İsteklerini manipüle ederek yaptırır. Savaşmadan kazanır. Farkına bile varmazsınız terazi olmak da zordur, hep karşı taraf açısından baktığından kendini değerli hissetmek de zorlanır bakımı sever muhakkak bakımlı olmak İster giydiğini yakıştırır iltifattan hoşlandığı için yakışmadı derseniz onu asla bir daha giymez. Haritamızda terazi güneşimiz olan alanda iki kişi olmak isteriz o evde estetik ve uyur ararız. Niteliği Öncü element havadır.

Başak Burcu

Başak Burcu

Başak Burcu; zodyaktaki en mükemmeliyetçi burçtur. Başak burçları Aslan burçları kadar öz güvene sahiptir ama övülmeyi ve pofpoflanmayı sevmez hatta rahatsız olur. Onu övgü ile değiştiremezsin, o kendisine çok iyi bilir. Başak burcu insanı üretmek emek vermek çalışmak faydalı olmak ister. Başak burcu olmak yorucudur. Mola vermez tatil istemez devamlı çalışır, faydalı olmayı sever.

Başak burcu erkekleri zordur fazla takıntılı dır,  oje ve makyaj sevmez. Genelde Başak insanlarının takıntısı vardır özellikle temizlik takıntısı olur, erken yatıp erken kalkarlar, organik beslenmeyi severler ama onlara organiktense rafine ürünler yarar. Başak burçlarının eleştiri tarafları vardır ama kendisi eleştirilmeyi sevmez bazen nasihatlardan ders çıkarabilirler, iyi dinleyicidirler. Başak burçları için yorucu insan derler, hijyen takıntıları da vardır evde çok zaman geçirmemeliler, evde kaldıklarında hijyen yada temizlik takıntıları artabilir. Zeki burçlardır kurnaz değildirler, kolay anlarlar her şeyi özünü kavrarlar becerikli ve ne yaparsa en iyisini yapar bedeninizde bağırsakları temsil eder başaklar süslenmeyi sevmez ama çok temizdirler estetik takıntıları vardır en çok estetik yaptıran burçlar Başak burcudur. Aşkını ve sevgisini hizmet ederek gösterir. Ellerinden her iş gelir arkadaş olmak zordur. Sevdiklerini de eleştirirler ama mükemmel olmalarını istedikleri içindir, aynı zamanda tutumludurlar müsriflikten hoşlanmazlar. Haritanızda Başak güneşinizin olduğu alanda düzen isteriz. Elementi topraktır. Değişken burçlar kategorisindedir.

Aslan Burcu

Aslan Burcu

Aslan Burcu; zodyaktaki en öz güvenli burçtur. Ego sahibidir ve kendine hayrandır .Hatta hep harika hisseder. Aslan hep sahnede olmak İster herkes onu övsün ister bir aslan burcuna sen harikasın dediğinizde her şeyi yaptırabilirsiniz. Aslan başrol burcu ön planda olmaya gelmiş ve en torpilli burçtur.

Sahne oyunlarına yeteneklidir, eğlenceye bayılır çok cömerttir aslan burcunun erkeği kendini kral gibi kadını ise kraliçe gibi hisseder dünya benim için yaratılmış diye de düşünür. Üstün olma isteği vardır, güçsüz den yana olur aslan burcunun bedenimizdeki yöneticisi kalptir. Aslan kadını çok doğurgan değildir fazla çocuk yapmaz. Aslan kadını süslenmeyi çok sever, aslan erkeği size aşık olsun istiyorsanız hayır demeniz yeterlidir, o zaman çok cazip görünürsünüz. Erkeği gösterişli flört yaşar. Aslan burçları esprilidir gösterişi sever haritanızda Güneş aslanın burcunuzun olduğu evde gurur duyma ve kendini gösterme vardır. Ayrıca bir aslan lüks restoranları sever aslan burcu insanı zayıf yönlerini kimseye göstermez. Herkesi egosuyla ezip üstün olma isteği en olumsuz yanıdır dans etmeyi sever ilgi çekmeye bayılır elementi ateştir. Sabit burçlar kategorisindedir.

Yengeç Burcu

Yengeç Burcu

Yengeç Burcu; en hassas en duygusal burçtur. Hatta kendini korumak için kalın bir kabuğu vardır görünüşte hiçbir şeyi umursamıyormuş gibi neşeli ve keyifli görülebilir. Gelecekten korkar geçmişte yaşar geçmişine hatırasına sıkı sıkı bağlıdır. Duygusal bağ kurduğu hiçbir şeyi atamaz romantik ve nostalji yaşamayı sever. Kitaplarını bile sahaftan alır yaşanmışlıklar onun için önemlidir, hafızası güçlüdür hiçbir şeyi unutmaz fotoğraf hafızaları güçlüdür.

Elleri çok beceriklidir ve pratiktirler çok hızlı iş yaparlar bu hızlarından dolayı sakar oldukları söylenir. Flörtte duygusal ve romantiktir, cesur hareketler yapmaz. Yengeçler ailelerine düşkündürler en yakınları bile Yengeç burçları hakkında her şeyi bilmezler kendilerinin özel bir dünyası vardır. Vatansever burçtur Yengeç burçları kavgaya karışmaz ama Vatan söz konusu ise en önde o vardır. Hırsı yoktur tek hırsı bir yuva sahibi olmaktır .Yengeç burcu vücutta göğüsleri yönetir. Ruh hallerine göre hastalana bilirler sevdiklerini koruyup kollarlar, haritada yengeç güneşinizin olduğu alanda hassas olursunuz. Sadıktırlar çapkınlıkta gözleri yoktur erken evlenmek isterler ve kadınları doğurgandırlar. Erkekleri için anneleri önce gelir. Çocukları severler. Çocukken  bile hayalleri çocuk sahibi olmaktır. Evine çok bağlıdır ve evden çıkmak istemez sevdiklerini her zaman koruyup kollarlar. Yengeçler subjektif burçlardır. Her zaman duygusal bir güvence ararlar. Elementi su dur Öncü burç kategorisindedir.