EtiketAy Fazları

Ay Fazları

Ay Fazları

Ay Fazları ve Anlamları

Ay Fazları; Ay gezegenlerden farklı olarak güneşle olan etkileşiminden dolayı farklı özellikler yansıtır. O anki konumunda burç ve evin dışında haritada güneşle olan ilişkisinden dolayı oluşan fazlar kişiliğimizi etkileyen en önemli etkendir.

0° 45°  – YENİ AY FAZI
45°  90° – HİLAL AY FAZI
90° 135° – İLK DÖRDÜN AY FAZI
135° 180° – BÜYÜYEN AY FAZI
180° 225° – DOLUNAY AY FAZI
225° 270° – KÜÇÜLEN AY FAZI
270° 315° – SON DÖRDÜN AY FAZI
315° 360° – BALZAMİK AY FAZI

YENİ AY FAZI

Gökyüzünde ayın hiç görünmediği zaman dilimidir. Çok enerjiktirler. Bu insanlar yerinde duramaz ve sabırsızdırlar. Akıllarına bir şey geldiğinde hemen harekete geçmek ister ve aklına geleni hemen yapmazsa tatmin olamazlar. İstediklerini gerçekleştirmenin yolu yapılmadık bir şeyi yapmaktan geçer.

HİLAL AY FAZI

Bu fazın insanında boğa ve ikizler burcu etkisi gösterir. Boğanın somutlaştırması gerçekliği ikizlerin merakını birleştirdiği fazdır. Bunların toplum değerlerinden uzaklaşması gerekir.Toplumun değerleri onlara gerçeği göstermiyor. Herkesi karşısına almayı göze almalı ve kendi bildiği şeyi yapmalı.

İLK DÖRDÜN FAZI

Bu fazda yengeç özelliği görünür.En zor fazdır. Hayatlarındaki her şeyi kendileri yapmak zorunda kalırlar. Her şey zorluklarla geliyordur. Yengeçte bir öncüdür. Bunların ailesi ve sevdikleri için her şeyi yapabilme gücü vardır. Her şeyi kendileri başarmıştır. Resmen engelli koşu yaparlar. Bu insanların karşısına devamlı zorluklar çıkar.

BÜYÜYEN AY FAZI

Burada öncü burç yok en kolay faz ilkbahar gibi neye dokunsa yeşeriyor. Ortam fırsatlarla dolu Aslan ve Başak etkili Aslanın öz güveni başağın beceri ve yeteneği var ve işe yarama arzusu da vardır. Bunlar kendilerini gerçekleştirebilmeleri için bir yetenekle ortaya çıkmaları ve insanlara faydalı olmaları gerekir.

DOLUNAY AY FAZI

Bu fazda öncü terazi burcu özelliği var. Bunlar ilişkilere fazla duyarlılar ve bir popüler deyim vardır ayna olmak durumu işte bu fazdakiler için geçerlidir. Başkaları onlara ayna oluyor. Bu kişiler başkalarının geri bildirimlerinden kendilerini tanımalıdırlar. Ay tamamen göründüğü için kim oldukları net görünür. Hayatlarında ayna olmaya bakış potansiyelleri varsa aydınlanma yaşarlar. Kendilerini gerçekleştirebilmeleri için eleştirilere göre kendilerini şekillendirmeleri gerekir. Kendi egolarından çıkıp bakmaları aydınlanmalarını sağlar.

KÜÇÜLEN AY FAZI

Burada da öncü burç yoktur. Akrep ve yay etkisi vardır. Akrep tutku yay coşku ve ilhamı verir. Fanatik olurlar. Bunlar ne yapmak isteseler ona taktıklarında başka hiç bir şey görmezler .İstedikleri şeye çekilip bu konuda fanatik olurlar. Bunların kendilerini gerçekleştirebilmeleri  için konularında yeni sistemler getirip yaymaları gereklidir.

SONDÖRDÜN AY FAZI

Bu ay fazında doğanlar hayata bir sistem ve dünya kurmak için gelmişlerdir. Doğalarında profesyonellik vardır. Ciddileştirir ve markalaştırırlar .Bu fazda oğlak burcu etkisi vardır.Bu fazda doğanlar büyükden başlamalılardır ancak o zaman kendilerini gerçekleştirebilirler.

BALZAMİK AY FAZI

Bunlarda Balık ve Kova burcu etkisi vardır .Hayatlarını ağır çekimle yaşarlar .Bu insanlar durmaları düşünmeleri gözlemlemeleri ve sorgulamalarıyla geçiyor ve bu insanlar görevli gelmiş insanlardır .Gelecek nesillere birşeyler bırakmaları gerekiyor .Bu faza öldükden sonra meşhur olan ressam fazı deriz nesilden nesile kalırsa efsane olurlar …

Astrolog Esin KISAKOL