EtiketAy Tutulması

10 Ocak 2020 Yengeç Burcunda Ay Tutulması ‘nın Etkileri

10 Ocak Ay Tutulması

10 Ocak yani bugün gerçekleşecek olan Ay Tutulması ‘nı öncü nitelikte olan yengeç burcunda yaşayacağız. Ay tutulmaları dolunay yada yeni aydan daha uzun bir etkiye sahiptir. Tutulmanın hemen ardından birde dolunay yaşayacağız, dolayısı ile dolunayın olanı görünür yapması sebebi ile yengeç burcundaki tutulmada gizli kalmış ne varsa görünür olacak.

Aileyi simgeleyen yengeç aynı zamanda duygular ve hassasiyetimizi de gösterir. Bir nevi içe kapanma olarakta hissedilecek. Tutulmanın etkileri bir kaç hafta öncesinden başladı ve bu günlerde pik noktasında .

Duygusal gelgitlerinde olduğu bu zaman dilimi öfke patlamalarına sebebiyet verecek ortaya çıkan durumlar sebebi ile ayrılıkları tetikleyeceği gibi bazı ortaklıkların ve evliliklerin bitişi olarakta ortaya çıkacak .

Bu tutulmadan en çok öncü burçlar etkilenecek. Haritanıza aldığınız açılar doğrultusunda yaşayacağınız durum şekillenecektir.

Aile ve yuvayı anlatan yengecin karşıtında bulunan gad ve jüpiter huzursuz olduğu oğlak burcunda oluşu olayların sert bir şekilde gerçekleşeceğini ve dönülmez bir durumda olunacağını işaret ediyor.

Neyin ne olduğunu net göreceğimiz bu tutulma  kadersel etkiler taşıyor.

Tutulmadan olumlu etki alanlarda olacak elbette ama herkes kendi özverili davranışına göre bir nevi hak ediş yaşanacak görünüyor. Kısacası hak eden hak ettiğini yaşayacak bir çok kişiye bir nevi bir yükten kurtulma gibi gelecek  yengeç burcundaki ay tutulması.

Hepimizin hayrına olmasını diliyorum gökyüzü pusulanız olsun

Astrolog Esin KISAKOL
Pusula Astroloji

2020 Yıllık Astroloji Yorumu

2020 Yıllık Astroloji Yorumu

2020 Yıllık Astroloji Yorumu; 2020 yılına 26 Aralıkta oluşacak Güneş tutulması ile giriyoruz. Bu tutulma yıla büyük krizler ve sorunlarla gireceğimizi gösteriyor. İlişki krizleri ve hayatımızda baskı hissettiğimiz durumlarla karşılaşabiliriz. Bu krizler, bazı burçlarda ayrılıklar ve bitişler konularını gündeme getirebilir. Otorite sağlamış büyük firmaların İflaslarını gündeme taşıyacak.

2020 Yıllık Astroloji Yorumu – Tutulmanın Etkileri

Yılın ilk yarısına damgasını vuracak tutulmanın etkilerini ay bazında yorumladım, hep birlikte iyi okumalar.

Ocak Ay’ı

10 Ocak 2020’de, Yengeç burcunda bir Ay Tutulması yaşayacağız. Bu tutulma, aile ve sevdiklerimizden destek göreceğimiz, sıkıntılarımızı atlatacağımız etkiler içeriyor. Yine bu ayda, Jüpiter güney ay düğümü kavuşumu, bizi biraz umutsuzluğa sürüklese de motivasyonumuzu düşürmememiz gerekiyor. Mücadeleye devam etmek büyük kayıplar yaşamamak için en doğru yol olacaktır.

Şubat Ay’ı

2020 yılının ilk Merkür retrosu Balık ve Kova burcunda gerçekleşecek. Yanlış anlaşılmalarla karşı karşıya kalabiliriz. Her Merkür retrosunda olduğu gibi, yeni kararlar almamamız daha önce alınan kararlarımızı gözden geçirmemiz yerinde olacaktır. Bu dönemde yapılan yanlışlıkların ve yanlış anlamaların kadersel etkisi olacağı vurgusunu görüyoruz. Belki de karşılaşacağımız durumlar, olumlu ya da olumsuz bir karmanın diyeti olabilir. Gökyüzünde oluşacak Jüpiter Neptün sekstili, güçlü kişilerden ve otorite figürlerinden destek alacağımızı gösteriyor.

Mart Ay’ı

ay düğümlerinin Kiron ile yaptığı T kare görmezden geldiğimiz korkularımızın ortaya çıkmasına neden olacak. Aynı zamanda bu korkuların üzerine gittiğimizde yine bu konularla ilgili şifalandıran etkiler içinde olacağımızı da gösteriyor. Uranüs ve güney ay düğümü arasında oluşacak üçgen açı, ani gelişecek olan sorunlar karşısında bizi geri çekse de var olan koşullarımızı korumak akıllıca olacaktır. Burada dirayet ve sabır göstermeliyiz. Bu ay aynı zamanda Satürn Kova burcuna geçecek. Her ne kadar, hiçbir şey yapamayacağız gibi hissetsek de farklı ve orijinal iş fikirlerini hayata geçirmemiz bu konuda sorumluluk almamız gerekecek.

Nisan Ay’ı

Jüpiter Pluto birleşimi yine güçlü kişilerden ve otoritelerden destek alacağımızı gösteriyor.

Mayıs Ay’ı

Venüs retrosunu yaşayacağımız bugünlerde, ilişkiler oldukça gündemde olacak. Aşk dedikodularına maruz kalınacak bir dönem. Yeni aşklar için uygun olmayıp, daha önce bitmiş ve yeniden başlama sürecinde olan ilişkileri değerlendirmeye alacağımız zamanları gösteriyor. Ayrıca, bu retro bizi fazla para harcamaya sevk edebilir. Daha önce planlamadığımız bir alım yapmamaya özen göstermeliyiz. Satürn gezegeni de bu ay retroya girecek. Bu durum bizim için, iç disiplin geliştirme fırsatı ve bir çeşit mola olacak. İş fikirlerini geliştirmek için iyi bir dönem. Yine Mayıs ayı içerisinde gerçekleşecek Jüpiter retrosu, iş konusunda deneyim bilgi ve birikimlerimizi gözden geçirmek adına bizleri bilgeleştirecek. Jüpiter oğlak burcunda cimri olduğu için retroyu çok hissettirmeyecek. Mayıs ayının diğer önemli olayı da. Ay düğümlerinin değişerek İkizler Yay aksına geçmesidir. Hayat planlarımızda artık iyi niyetli pembe gözlükleri çıkarmamız, daha gerçekçi sosyal ve iletişim içinde olmamız gereken bir zaman dilimini gösterir. Bu dönemi daha çok iletişim içinde, genç insanlarla ilerleyerek, sosyalleşerek geçirmemiz her alanda iyi gelecektir.

Haziran Ay’ı

5 Haziranda Yay burcunda bir Ay tutulması yaşayacağız. Bu tutulma güney ay düğümü ile aynı alanda olacağı için, dikkatli olmamız gerektiren durumlara sokula biliriz. Pozitif ve enerji dolu duygularla aşırıya kaçılacak pozisyonlar yaratacağından, büyük maddi kayıplara yol açabilir dikkatli olunmalıdır. 21 Haziran 2020 de Yengeç burcunda bir Güneş tutulması yaşayacağız. Bu tutulma bizlere, aileden ya da aile gibi gördüğümüz kişilerden maddi manevi destekler alacağımızı gösteriyor. Alacağımız bu destek bizlere olumlu sonuçlar yaşatacaktır. Haziran ayı içerisinde, tekrar birleşecek olan Jüpiter Pluto kavuşumu yine güçlü kişilerden gelecek desteği gösterir. Bu dönem tekrar yaşanacak olan Merkür retrosu, ailemizin kaygılarından dolayı yolumuzdan döndürmeye yönelik niyetlerle karşılaşabiliriz. Bu tarz geri bildirimler bizi yıldırmamalı, yeni bir plan değilse geri adım atmamalıyız. Biliyoruz ki Merkür retrosu yeni fikirleri desteklemediğinden olumsuz geri bildirimleri yeni planlar için kullanmalıdır.

Temmuz Ay’ı

5 Temmuz 2020 de Oğlak burcunda Ay tutulması yaşanacak. Bu tutulma yılın ilk yarısında başarılı adımlar attıysak, olumlu etkileyebilir. Çaba gösterdiğimiz işlerden geri bildirimler alırız. Aynı ay içerisinde Satürn oğlak burcuna geri dönüyor. Tüm çaba ve emeklerimizin karşılığı olan ödülleri alacağımızı gösterir. Tabi buradaki ödülleri yıl içerisinde gösterdiğimiz çabalar ve aldığımız sorumluluklar belirleyecektir. Jüpiter Neptün sekstili yine çabalarımız sonucu destekler göreceğimizi gösterir.

Ağustos Ay’ı

2020 sonlarında Mars koç burcunda retro başlamadan önceki gölgeli günleri yaşanacak. Ağustos ayının sonlarında gölgeli günleri, enerji toplanacak durumlar yaratarak geçirmekte fayda var. Burada yapılacak kısa bir tatil iyi gelebilir.

Eylül Ay’ı

bu dönem Mars retrosu herkesi hırslandırdığı için bazı mücadelelere girilebilir. Jüpiter ve Satürn düz harekete geçtiği için ilerlemeye destek veren bir konumda olacak.

Ekim Ay’ı

Merkür Akrep ve Terazi burcunda retro yapacak. Bu retro da arkadaş ve ilişkide olduğumuz insanların olumsuz geri bildirimlerine maruz kalabiliriz. Uzun süredir ilerletmeye çalıştığımız işler ve iş fikirleriniz varsa geri adım atmamalısınız, aksine fikirlerinizi somutlaştırın ama bu retro da yine her retro da olduğu gibi yeni fikirlere yeni kararlara girmemeniz yönünde uyarıyor.

Kasım Ay’ı

artık yılın sonuna yaklaştık çaba gösterenler yılın sonunda bu mücadelenin içinde neden olduklarını daha net görecekler ve artık bu disiplinli ve istikrarlı çalışmanın karşılığını artık hissedecekler. Kasım ayı içerisinde ikizler burcunda bir ay tutulması yaşayacağız. Bu tutulma hepimize çok iyi gelecek bir tutulma. İletişim ve akıllıca yaklaşımların asosyalliğimizi arttıracak dostça konuşmalar ve bilgi paylaşımları ve güzel haberler getirisi olacak .

Aralık Ay’ı

14 aralık 2020 de yay burcunda bir güneş tutulması yaşanacak. Bu tutulma maalesef güney ay düğümü alanında gerçekleşecek. Abartılı ve aşırı iyi niyetli, cesaretli girişimler maddi anlamda bütçenizi zorlayan alanlarda düşünmeden girişimler yapmak, büyük adımlar atmak sizi zarara uğratabilir. Heyecanlı fikirlere dikkatsizce, plansız, programsız akıl ve mantık dışı yatırımlar yapılmamalı. Yılın sonunda Satürn ve Jüpiter kova burcuna geçiyor artık orijinal fikirleri uygun ve kolay bir şekilde teknolojiden yararlanarak çağı takip eden bir yapı içerisinde değerlendireceğimiz bir 2021 yılına girdiğimizi gösteriyor..

Gökyüzü pusulanız olsun bir sonraki paylaşımda 2020 ve tüm burçlara etkilerini siz astroloji severler için paylaşacağım .

Astrolog Esin KISAKOL

Güneş ve Ay Tutulmaları

Güneş ve Ay Tutulmaları

Güneş ve Ay Tutulmaları aslında astrolojinin fark edilmesini sağlayan en önemli olaylardır. Tutulmaların sayesinde tüm kötü felaketler görülür. Tutulma demek enerji dengesinin bozulması ve felaket getirmesi demektir.

Saros Döngüsü : Gökyüzünün bir ucundan başlıyor diğer uçta bitiyor ve tam 1280 yıl sürüyor. Saros Döngüsü 1 kutupta başlayıp diğer kutupta biter. Her 18 yılda bir tekrarlanıyor. Kutupta başlayınca parçalı, ekvatorda başlayınca tam tutulma oluyor.

Tam Tutulmalar : Ay düğümlerini 5 derece orbla yakın olursa etkisi en güçlü tutulmadır.

Parçalı Kısmi tutulma : bir parçasını kapatıp geçiyor etkilidir ama tam tutulma kadar değildir.

Halkalı Tutulma : Bu tutulmaya hibrit tutulma deniyor. Ay tam kapanmıyor parlak halesi kalıyor. Bu tutulmayı yaşayan kişi farkındalık yaşar.

Genellikle her yıl 2 güneş 2 de ay tutulması gerçekleşiyor. Tam tutulmanın her olduğu zaman 7 dk. olur. En başından sonuna kadar süresi 6 veya 7 saattir. Tam güneş tutulma dakikaları çok önemlidir. Tutulmadan etki alınmışsa dakika yıla çarpılır, saniye ay’a, salise güne. Bunu 2 ye böldüğümüzde ilk yarısı tutulmadan önce ikinci yarısı tutulmadan sonraki süredir.

Toplam tutulma etkisi bu şekilde hesaplanır. Ay tutulmalarında süre yoktur. 3 ay öncesi 3 ay sonrası deriz. Güneş tutulmasının gölgesinin düştüğü yer çok önemlidir. Enerjinin kesildiği yer gölgede kalır ve felaketler o bölgede gerçekleşir.