İKİZLER BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI | 10 HAZİRAN 2021

10 Haziran 2021 Perşembe Günü İkizler burcunda bi Güneş tutulması yaşayacağız. 3 dakika 53 saniye sürecek olan bu tutulmanın etkileri de uzun soluklu olacak. Kuzey 5 serisinde gerçekleşecek olan tutulma içerisinde psişik haberler ve vizyon barındıran bir Güneş tutulması olacağına işaret ediyor.

Kuzey 5 serisi doğumlu kişiler natal haritalarında yaklaşık olarak 1 yıldır etkileri hissederken haritalarında Güneş tutulmasıyla tam kavuşum yaşayan kişiler de tutulmadan tam etki alacak diyebiliriz.
Başak ve Balık burçları tutulmaya kare açı yaparken Terazi ve Kova burçları üçgen açı gerçekleştirecek. Yükselen Yay ve Güneş burcu Yay olanlar tutulmadan karşıt açı alacaklar. Teknik olarak en büyük etkiyi kavuşum gerçekleştireceği İkizler burçları yaşayacak.
İkizler burcunun 19° 47’ derecesinde gerçekleşecek olan Güneş tutulmasına retro pozisyondaki Merkür ve Kuzey Ay düğümü de eşlik ediyor olacak. Ayrıca retro Merkür, Balık burcundaki Neptün’e kare açıda olacak.

Gökyüzündeki bu gezegen konumlarının izahı; uzun zamandır iletişim, bilgi ve mantık doğrultusunda hareket eden ve hislerinde, rüyalarında ve içsel olarak pozitife dönüşeceğine inandığınız konularda tutulmayı en iyi şekilde yaşayacaksınız.

Kuzey 5 serisi etki alan kişilere başarı getirdiği gibi zenginliğin de kapılarını açıyor olacak. Diğer yandan fazla iyi niyetli ve sadece kendi penceresinden bakan, mantıkta uzak ve ayakları yere basmayanlar bu tutulmadan olumsuz etkiler alacak. 10 Haziran İkizler burcunda Güneş tutulması etkisi 2022’nin sonuna kadar devam edecek. Tutunduğunuz ve inandığınız konularda mantık ve bilginizle hareket ettiyseniz eğer asla vazgeçmeyin!

YÜKSELEN KOÇ:
Yükselen Koçlar Güneş tutulmasını 3. Evinizde yaşayacaksınız. Bu tutulmada tüm gizli saklı olarak arkanızdan çevrilen her şeyi duymanız sizin önünüzdeki engelleri kaldıracak ve kendinize güveniniz gelecek. Mars’ın 5. Evinize gelmesi ile artık ortaya çıkmak için hiçbir engeliniz kalmıyor. Bu süreci en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. İçinizde bir umut varsa daha da yeşermeli… Hisleriniz olumlu yönde ise pozitif sonuçlar yaşayacaksınız. Kaderden yana korunuyorsunuz!

YÜKSELEN BOĞA:
Sevgili yükselen Boğalar 2. evinizde meydana gelecek Güneş tutulması etkisini, 11. Evinizde bulunan Neptün’e yapacağı kare açı ile ideallerinizdeki zenginliğe ve servete kavuşma hayalleriniz üzerinde gösterecek. Haritasında zararlı ya da düşük gezegeni olanlar için bu durum aksi yönde de yaşanabilir. İdeallerinize ulaşmanız konusunda sezgileriniz size muhakkak ki bir şeyler söylemiştir. Satürn kariyer evinizde, deneyimleri ile ortaya çıkan ve bilgisi ile tüm sorumlulukları alan Boğalar için ideallerindeki zenginliğe kavuşma fırsatı sunacak. Tutulmadan kariyer eviniz olan Kova evi olumlu açı alıyor ve bu etki 2022 yılı sonuna kadar devam edecek.

YÜKSELEN İKİZLER:
Sevgili yükselen İkizler burçları, Güneş tutulması 1. Evinizde ve bu tutulma sizin ön plana çıkmanız için bir işaret anlamı taşıyor. 10. Evinizdeki Neptün’e karesi ise kaderin sizleri yönünüzü bulmanız için zorluyor olduğunu ifade ediyor. Belki de hiç ummadığınız bir alanda bir kariyer yapacaksınız. Eğer burcunuzun hakkını verip zekanızı mantıklı bir şekilde kullandıysanız, yoğun hissettiğiniz pozitif duruma kavuşacaksınız. Tutulma etkisi 2022 yılı sonuna kadar devam ediyor olacak. Diğer yandan 3. Evinize gelen Mars ile sesinizi daha fazla duyurabileceksiniz. Ayrıca akrabalarınızı ve kardeşlerinizi gösteren bu evde tartışmalara dikkat etmelisiniz.

YÜKSELEN YENGEÇ:
Sevgili Yengeçler Güneş tutulması 12. Evinizde gerçekleşiyor. Uzun zamandır süre gelen sorunlarınızı bu tutulma sayesinde çözme fırsatınız var. Her şey çözmeniz için adeta önünüze gelecek, duyduklarınız ve öğrendikleriniz sayesinde yıllardır çektiğiniz sorunlar bir nihayete erecek. Sizler sezgisel burçlarsınız, zaten hissettiğiniz durumlar artık açığa çıktı. Şimdi kendinizi düşünerek hareket etme zamanı… Diğer yandan Mars 2. Evinize geçecek, maddiyat ve maneviyatınızı gösteren bu evdeki Mars sizlerin enerjisini yükseltecek. Kendinize yeni bir yön çizmek için enerjik hissetmeniz mümkün. Artık tüm baskılara rağmen harekete geçmenizde fayda var.

YÜKSELEN ASLAN:
Sevgili yükselen Aslanlar Güneş tutulması 11. Evinizde, idealleriniz konusunda gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ayrıca sosyal çevrenizden girdiğiniz gruplardan fayda göreceksiniz. İdealleriniz ile ilgili önemsediğiniz insanların verdikleri fikirleri değerlendirdiyseniz ya da size gelen teklifler doğrultusunda bir ortak iş üzerindeyseniz, tüm belirsizliklerin rayına oturacağına işaret ediyor. Ayrıca 8. Evinizdeki Neptün’e karesinin etkisiyle sırlar öğrenmek ya da bazı sırlarınızın ortaya çıkması da mümkün. Diğer yandan Mars 1. Evinize geliyor. Uzun zamandır hareket etmekte sıkıntı yaşadınız ve artık 1. Evinizdeki Mars ile enerjiniz hayli yükselecek. İdealleri evlilik olanlara 7. Evdeki Satürn evlilik vaat ediyor olacak. Bu Güneş tutulmasının size ideallerinizi verip vermeyeceğini zaten uzun zamandır sezgisel olarak hissetmiş olabilirsiniz.

YÜKSELEN BAŞAK:
Güneş tutulması 10. Evinizde olacak. Kariyerinizde gelişmeler var. Ayrıca tutulma 7. Evinizde bulunan Neptün’e kare açı yapıyor; evlilik ya da ortaklıkta aldatılmalar varsa ortaya çıkacak ve siz kendinize yeni bir yön çizecek olabilirsiniz. Diğer yandan kariyer yaşamınızda itibarınız artacak ve terfi almanız mümkün gözüküyor. Uzun zaman sabrettiniz ve artık emeklerinizin karşılığını alma sırası sizde… Bazı yükselen Başaklar ise yeni bir iş kuracak olabilirler. Mars 12. Evinize geliyor. Enerjinizi düşmüş hissedebileceğiniz bu dönemde yine de hak ettiğiniz değeri bulmak ve kendinizi göstermek için çaba sarf etmelisiniz.

YÜKSELEN TERAZİ:
Sevgili Teraziler, Güneş tutulması 9. Evinizde, bu tutulma vizyonunuzu geliştirmenizi sağladı. Yurt dışı işleriniz varsa sonuç almanız mümkün. Ayrıca davalar ve mahkemeler konusunda da olumlu sonuçlar alabilirsiniz. 9. Evinizdeki tutulma 6. Evinizde bulunan Neptün’e kare açıda, bu da 5. Evinizdeki Satürn etkisiyle keyif alarak yaptığınız bir hobiyi profesyonel anlamda geliştirme fırsatı sunuyor olacak. İnternet alanında tanınmanız mümkün gözüküyor. Diğer yandan 11. Evinize gelen Mars, idealleriniz konusunda ilerlemek için enerji dolu olacağınıza işaret ediyor. Sosyal çevrenizde yaşayabileceğiniz tartışmalara dikkat etmelisiniz!

YÜKSELEN AKREP:
Sevgili Akrepler, Güneş tutulması haritanızda kriz alanı olan 8. Evinizde meydana geliyor. Bu ev büyük paraları da gösterir, yatırımlarınız değer kazanacak olabilir. Sırları da gösteren bu alanda yaşanacak tutulma tüm sırların ortaya çıkabileceğine de işaret ediyor. Güneş tutulmasının 5. Evinizde bulunan Neptün’e kare açısı, sorunlu ilişkilerde aldatma ya da aldatılmaların ortaya çıkabileceği anlamına geliyor. Diğer yandan ilişkisi olmayan yükselen Akreplere aşk getirecek de olabilir. Kariyer evinize geçen Mars ile bu alana yönelmeniz ve kariyerinizde güçlü adımlar atmanız mümkün olacak.

YÜKSELEN YAY:
Sevgili yükselen Yaylar Güneş tutulması 7. Evinizde, ilişkilerinizi oldukça etkileyecek. Kötü giden ilişkilerin çözülmesi ya da ayrılığa gitmesi mümkün. Bekar Yaylara bu tutulma evlilik getirebilir. İlişkilerinizde, eş ya da ortağınıza kulak verin, sizlere söylediklerini anladığınız vakit sorunların çözümü mümkün olacak. Diğer yandan Mars 9. Evinize geliyor. Bu durum sizi biraz gergin bir hale sokabilir. Yalnız kalmak ve kendinizi dinlemek için uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Belki de size verilen tepkileri iyi anlamanız gerekecek ki ilişkilerinizdeki sorunlar çözülebilsin. Kısa bir tatil sizlere iyi gelebilir.

YÜKSELEN OĞLAK:
Güneş tutulması 6. Evinizde, iş yerinizde uzun zamandır süre gelen sorunlar ve karışıklıklar var. Artık var olan belirsizlikler çözülüyor. Belki de yeni bir ekip ile ilerleyeceksiniz. Yeni ve net kararlar almak sizlere iyi gelecek. Hatta bu etki belki de yeni alanlara yönelebileceğinize işaret ediyor olabilir. Ayrıca sağlık risklerinizi gösteren bu ev sorunların çözülmesini de sağlayacak olabilir. Diğer yandan Mars 8. Evinize geliyor. Mal alma ya da yatırım alanına gelen Mars sizlerin yatırım yapabileceğinize ya da borca girebileceğinize işaret ediyor. Mantık doğrultusunda ilerlemenizde fayda var, yatırımlar konusunda şu an erken olabilir.

YÜKSELEN KOVA:
Sevgili Kovalar Güneş tutulması 5. Evinizde, uzun zamandır beklediğiniz aşkı bulabilirsiniz. Ayrıca bu tutulma çocuk özlemi çeken Kovalara bebek müjdesi verecek. Eğer çocuklarınız varsa onlarla ilgili süre gelen sorunlarda çözümlenmeler olabilir. Çok memnun olacağınız ve daha sonradan işe çevireceğiniz bir hobiye başlayabilirsiniz ya da hobilerinizde kendinizi geliştirebilirsiniz. Ya da keyif alacağınız bir alanda iş yapmanız mümkün gözüküyor. Diğer yandan Mars 7. Evinize geliyor. Karşınızdaki insanlar ya da eşinizin hayatında gelişmeler olabilir. Ayrıca bu önemsediğiniz kişiler, eş ya da ortağınızla tartışma yaşayabileceğiniz anlamı da taşıyor, dikkat etmenizde fayda var. Tutulma etkisinin 2022’nin sonuna kadar devam edeceğini unutmayın.

YÜKSELEN BALIK:
Güneş tutulması 4. Evinizde, uzun zamandır büyük bir belirsizlik içerisinde olabilirsiniz. Tutulmanın 1. Evinizde bulunan Neptün’e karesi belirsizlikleri çözebileceğiniz ve içsel olarak rahatlayacağınıza işaret ediyor. Ayrıca aile içindeki sorunlarınız da çözülüyor. Taşınma, ev alma gibi durumlar söz konusu olabilir. Sevgili Balıklar akışın tadını çıkarmalısınız. Mars’ın 6. Evinize gelişi iş arayan yükselen Balıklar için iyi bir iş müjdesi olabileceğini gösteriyor. Mars’ın bu ziyareti forma girme ya da spora başlama konusunda sizleri destekliyor olacak. Güneş tutulmasının etkisi 2022 yılının sonuna kadar devam edecek.

GÖKYÜZÜ PUSULANIZ OLSUN
Astrolog Esin Kısakol

Yazar Hakkında Tümünü Görüntüle

pusulaastroloji