Güneş ve Ay Tutulmaları

Güneş ve Ay Tutulmaları
Güneş ve Ay Tutulmaları

Güneş ve Ay Tutulmaları aslında astrolojinin fark edilmesini sağlayan en önemli olaylardır. Tutulmaların sayesinde tüm kötü felaketler görülür. Tutulma demek enerji dengesinin bozulması ve felaket getirmesi demektir.

Saros Döngüsü : Gökyüzünün bir ucundan başlıyor diğer uçta bitiyor ve tam 1280 yıl sürüyor. Saros Döngüsü 1 kutupta başlayıp diğer kutupta biter. Her 18 yılda bir tekrarlanıyor. Kutupta başlayınca parçalı, ekvatorda başlayınca tam tutulma oluyor.

Tam Tutulmalar : Ay düğümlerini 5 derece orbla yakın olursa etkisi en güçlü tutulmadır.

Parçalı Kısmi tutulma : bir parçasını kapatıp geçiyor etkilidir ama tam tutulma kadar değildir.

Halkalı Tutulma : Bu tutulmaya hibrit tutulma deniyor. Ay tam kapanmıyor parlak halesi kalıyor. Bu tutulmayı yaşayan kişi farkındalık yaşar.

Genellikle her yıl 2 güneş 2 de ay tutulması gerçekleşiyor. Tam tutulmanın her olduğu zaman 7 dk. olur. En başından sonuna kadar süresi 6 veya 7 saattir. Tam güneş tutulma dakikaları çok önemlidir. Tutulmadan etki alınmışsa dakika yıla çarpılır, saniye ay’a, salise güne. Bunu 2 ye böldüğümüzde ilk yarısı tutulmadan önce ikinci yarısı tutulmadan sonraki süredir.

Toplam tutulma etkisi bu şekilde hesaplanır. Ay tutulmalarında süre yoktur. 3 ay öncesi 3 ay sonrası deriz. Güneş tutulmasının gölgesinin düştüğü yer çok önemlidir. Enerjinin kesildiği yer gölgede kalır ve felaketler o bölgede gerçekleşir.

Yazar Hakkında Tümünü Görüntüle

pusulaastroloji