YILIN İLK MERKÜR RETROSU KOVA BURCUNDA YARIN BAŞLIYOR 31 OCAK 2021

8 Ocak 2021’de iletişimin ve aklın gezegeni Merkür, toplumsal konular, hak ve özgürlük kavramlarını temsil eden Kova burcuna geçiş yapmıştı. Merkür’ün 15 Ocak’ta gölgeli günleri başladı.

Merkür retrosu Kova burcunda 31 Ocak’ta başlayacak. Merkür, 22 Şubat 2021 tarihine kadar retro hareketini sürdürecek.

Yeni fikirler, özgürlükçü düşünceler, arkadaşça sohbetler, insan hakları, hak – hukuk – adalet konuları gündemde olacak.

Her alan sorgulanıyor. 

Satürn ve Jüpiter’den sonra Merkür’ün de Kova burcuna geçmesi ile zihnimiz ve algımız yeni olana açık hale geldi. Gündemimizde farklı konular, insan hakları, doğa ve hayvanlar ile ilgili toplumsal konular, özgürlükçü düşünceler yerini aldı. Hatta ciddi konuşmalar ve hak talepleri gündeme damgasını vuracak demiştik ve ülkemizde dahil Dünya’nın pek çok ülkesinde eylemlere şahit olduk ve olmaya devam edeceğiz.

Sesler yükselmeye devam edecek.

Yükseldikçe şartlar ve koşullar değişecek.

Yine aklınızdan geçenler, yapmak istedikleriniz, almak istediğiniz kararlar var ise en doğru zaman; Merkür gölgeli günleri başlamadan önce olmalı demiştik. Umarım 15 Ocak öncesi bu kararları almış ve yeni adımlar atmıştınız, eğer hala almadıysanız retronun bitmesini bekleyin. Çünkü gölgeli günlerde aldığımız kararları retro bittikten sonra gözden geçirmekte fayda var.

Diğer yandan bu süreçte gölgeli günler öncesinden beri üzerinde düşündüğünüz kararlar ve konuları şimdi gündeme almanız faydalı olacak.

Ayrıca bu retro zihnimizi düşünmeye itiyor gökyüzü bu alanda dikkatimizi çekip sorgulamamızı ve ben bilincinden biz bilincine geçmemiz için koşullar yaratıyor. Ayrıca retrolar yarım kalanları tamamlamak içindir, yeni kararları sevmez. Dolayısıyla böyle konular varsa hayatınızda şimdi ele alın.

11 şubat kova burcundaki yeni ayda kendini fazla,ca hissettirecek zihnimizde bilincimizde ve şuurumuzda değişimler oluyor.

Artık kıyıda köşede kabullenip kenara çekilme devri değil .

Değişimin sancılı kısmındayız

Merkür retrosunun en klasik etkilerinden birisi de evde tek tek arıza veren elektronik eşyalarımız olur. Ayrıca retroda gözden çıkarabileceğinizin üzerinde bir değerde elektronik alet almamalısınız.

Bu süreçte haklar ve özgürlükler konusunda daha da ses getirecek gelişmeler olması mümkün. Şimdiden hepimize hayırlı kararlar aldırmasını dilerim. İnsan hakları ve toplumsal konularda uyanışın ilk meyveleri umarım kolaylıkla yensin. 

GÖKYÜZÜ PUSULANIZ OLSUN

Astrolog Esin Kısakol

Yazar Hakkında Tümünü Görüntüle

pusulaastroloji