Neden Astroloji Ögrenmeliyim

Astroloji çok kişinin ilgisini çekse de birçok kişi buna karşıdır. Hatta astrolojiyi saçma bulan bile vardır bilim dalı olan astroloji umulmadık şekilde birçok yol gösterebilen bir rehberdir astroloji sevmeyen ya da seven kişi olsanız da mutlaka edinmeniz gereken belli bilgiler vardır. En azından burcun ne sorusunda verdiğimiz cevap Güneş burcumuz, kimliğimizi, hedeflerimizi ve ne olmak istediğimizi vurgular. Sadece  güneş burcumuz yoktur. Bir doğum haritamız vardır. Kişiliğimizi de en doğru şekilde bu harita gösterir. Doğduğumuz andaki gezegenlerin konumları ile haritamız oluşur. Gezegenlerin konumu kişiliğimiz hakkında bilgi verir. Astrolojinin geçmişi çok eskiye dayanır. Hatta astrolojinin doğumunun Babillere dayandığı düşünülür. Yani çok eski zamanlardan beri yıldızların hareketleri insanların dikkatini çekmiştir.

Eski insanlar yıldızların bu hareketlerini takip ettiklerinde astroloji keşfetmişlerdir. Yunan tarihçesi astrolojik bilgilerin doğumundan 9 bin yıl önce kaydedildiğini yazmıştır. Bu bilgiler doğruysa insanlar en az 10000 yıldır astroloji ile ilgili demek.

Doğum haritamızda 12 ve 12 burç vardır. Bu evlerin her biri bir dizi özellikle ilişkilendirilir. Doğum haritası kişinin kendisinden başlayarak topluma ve ilerisine doğru genişler. Herkes doğumuyla birlikte bir eve ait olur. Gezegenlerin evinize hareketiyle enerjiler değişir ve kişiyi etkiler.

Her ev hayatının farklı bir anlamı vardır. Doğduğunuz tarihe ve saate göre belirlenen yükselen burç, siz doğduğunuz sırada ufuk çizgisinde yükselen burçtur. Yükselen burç başkalarının sizi nasıl gördüğünü ve sizin kendinize bakışınızı gösterir. Aynı zamanda hayata baktığımız penceredir. Yükselen burçlar yaklaşık 2 saate yakın bir sürede değiştiğinden belirlenmesi için doğum saati büyük önem taşır. İşin özü kişi astrolojiyi öğrendiğinde kendisini eksisi ve artısı ile tanır. Hayat yolunda ilerleyebilmesi için kendisini çıplak gözle görmesini sağlar ve astrolojiyi kullanarak onun için doğru olanın ve ilerlemesini kolaylaştıracak yolları bulur. Kişi gezegenlerini doğru şekilde kullandığında hayatındaki kötü giden durumların düzeldiğini fark eder. Aslında kötü olan yoktur. Sadece kendini tanıyarak sağlayacağı değişim vardır. İleri seviye astrolojide kişi yaşayacaklarını büyük olasılıkla önceden tespit eder ve dolayısıyla zamanı geldiğinde yapması gerekeni yaptığından alacağı olumsuz etkilerden kurtulmuş olur. Astroloji bilmek hem sevdiklerimizin hayatında hem de kendi hayatımızda olumlu düzenlemeler yapabilmemiz için gerekli bir bilim dalıdır. Önümüzdeki yıllarda astroloji yüzyıllardır kaybetmiş olduğu kariyeri yeniden kazanacaktır ve artık birçok insan astrolojiden faydalanmanın yollarını arayacaktır.

Yazar Hakkında Tümünü Görüntüle

pusulaastroloji