BOĞA BURCUNDA YENİ AY | 11 MAYIS 2021

11 Mayıs 2021 Salı Günü Boğa burcunun 21° 17’ derecede bir yeni ay meydana gelecek. Tutulma mevsimi başladı ve bu yeni ay mevsimin ilk yeni ayı olacak. Yeni ay, büyük gücü anlatan Plüton ile olumlu açı içerisinde ve bu da büyük kazançlar elde etme isteği, sağlam ve güvenilir adımlar atmak anlamına geliyor. Aynı zamanda yeni ayda gökyüzünde Kiron – Mars karesi mevcut. Bu durum atacağımız adımlar konusunda temkinli olma isteğimize işaret ediyor.

BOĞA YENİ AYININ YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

YÜKSELEN KOÇ: Yeni ay 2. evinizde, maddi anlamda kendinizi güvence altına almak ve gelirinizi arttırmak anlamında adımlar atmanız söz konusu. Ancak 1. evinizde bulunan Kiron’un 4. evinizdeki Mars’a karesi, yaşadığınız zorluklardan dolayı çekimser kalabileceğinizi söylüyor. Eğer bu yeni ayda mantık doğrultusunda adımlar atarsanız olumlu sonuçlar almanız mümkün. Yeni ay sonrası Merkür’ün gölgeli günlerinin başlayacak oluşu daha önce düşündüğünüz konuların yeniden gündeme gelmesi ve duyacağınız haberler doğrultusunda atacağınız mantıklı adımlar sonucunda kazancınız artabilir. Aşırı cesaret göstererek ve gerçeklikten uzak pozitif bir bakış açısıyla girişimlerde bulunmamaya dikkat etmelisiniz. Söz konusu adımları atarken kararlarınızı kendi başınıza almanız ailenizi küstürebilir.

YÜKSELEN BOĞA: Yeni ay genel yaşam alanınız olan 1. evinizde, güvenli adımlar atma, kendinizi sağlama alma isteği içerisinde olacaksınız. Aynı zamanda yeni ayın 10. evinizdeki Plüton’a açısı, alanınızda en üst seviyede olma, yerinizi koruma ve büyük zenginlik elde etme isteği verecek. Yeni ay sonrası 2. Evinizdeki Merkür’ün gölgeli günleri var, maddiyat alanınızda olan Merkür kazancınızda daha önce planlamadığınız bir yatırım konusunda dikkatli adımlar atmanız gerektiğini işaret ediyor. Bu dönemde karşınıza çıkacak olan yeni ve bilmediğiniz yatırım konularına dikkat etmelisiniz. 12. evinizdeki Kiron’un Mars’a karesi, toplumda yaşanan olumsuzluklardan dolayı temkinli davranmanız konusunda sizi uyarıyor olacak.

YÜKSELEN İKİZLER: Yeni ay sizlerin görmediğiniz 12. evinizde olacak. Birilerinin kendileri için attığı adımlar sizin için sorun yaratabilir. Yakında Merkür burcunuzda Retro hareketine başlayacak ve öncesinde gölgeli günleri var. Belki de başkalarının attığı adımlar sizlere sıkıntı yaratsa da yeni fikirler verecek. Kiron – Mars karesi aslında idealleriniz için atacağınız adımlarda geç kalmış olacağınızı ya da atmanız gereken adımları fark ettirecek olabilir. Yeni haberler ve yeni kararlardan ziyade Merkür size neler yapmanız gerektiği ile ilgili kararlar aldıracak olabilir.

YÜKSELEN YENGEÇ: Yeni ay sizlerin 11. evinde, ideallerinizle ilgili kararlar vermeniz ve bununla ilgili adımlar atmanız mümkün. Artık kendinizi güvence altına alma isteğiniz ve karşınızdaki kişiler ile ilgili bir yön belirleme durumu söz konusu. 1. evinizdeki Mars’ın karesi 10. evinizdeki Kiron’a kare açı yapıyor, bu da adım atarken hala bir tereddüt hissetme ve çekimser kalma durumu yaşatabilir. Çekimserliklerinizi bir kenara bırakmalısınız. Merkür’ün 12. evde oluşu bazı dedikodular duymanıza neden olabilir, bu dedikodular doğrultusunda idealleriniz için atacağınız adımlarla ilgili fikirleriniz gelişebilir.

YÜKSELEN ASLAN: Yeni ay kariyer evinizde, 6. Evinizdeki Plüton yeni aya üçgen açı gerçekleştiriyor, henüz işi olmayan Aslanlar yeni bir fırsatıyla karşılaşabilir işi olanların ise terfi alması söz konusu olacak. 12. evinizdeki Mars’ın Kiron ile karesi bu terfinin iş yükünüzü arttırabileceğini de gösteriyor. Yani terfi ile geliriniz artarken buna paralel olarak iş yükünüz de artıyor. Çevreniz ve dostlarınızla fikir alışverişiniz size idealleriniz konusunda yeni düşünce kapıları açıyor. Bu fikirler daha önce de onlarla konuşmuş olduğunuz konuları gündeme getirebilir.

YÜKSELEN BAŞAK: Yeni ay sizlerin 9. evinde, hayata bakışımızı gösteren bu evde artık kendiniz için yeni kararlar alacağınızı gösteriyor. Bu kararlar huzurunuz ve rahatınız için olacak. Uzakları da anlatan bu ev, başka bir şehir ya da ülkede yaşama kararı olabileceği gibi internet alanında atılacak olan sağlam adımlar konusunda da olabilir. Yeni ayın keyif alanınızdaki Plüton’a üçgeni adımlarınızın huzurunuz için atılacak net adımlar olduğunu gösteriyor. 11. evinizdeki Mars – Kiron karesi idealleriniz için adım atarken maddi konularda çekinceleriniz olabileceğine işaret ediyor.

YÜKSELEN TERAZİ: Yeni ay sizlerin 8. evinde, ortak paralar ve kriz alanında gerçekleşiyor. Yeni ayın 4. evinizdeki Plüton’a olan üçgeni, aileden gelen miras konuları ile ilgili ailenin maddi desteğini işaret ediyor. Yeni ayda yaşanacak Kiron – Mars karesi eş ya da ortakla yaşanacak bazı sorunların olabileceğini söylüyor, üzerinizde baskı hissediyorsunuz. Yeni ay sonrası Merkür’ün 9. evinizde gölgeli günleri başlayacak. Kendinizi geliştirmeniz konusunda eğitimlere yönelirseniz ama bu eğitim alanlarının yarım kalan eğitimler olmasına dikkat etmeniz gerekir.

AKREP YÜKSELEN: Yeni ay 7. evinizde, eş, ortak ya da değer verdiğimiz kişiler alanında gerçekleşiyor. Yeni ayın zihin evinizdeki Plüton’a üçgeni karşınızdaki değer verdiğiniz insanların net ve keskin kararları olduğunu gösteriyor. Bu kişilerin kararları sizleri de keskin kararlar almak zorunda bırakacak. Yeni ayda 6. evinizden 9. evinize bir Kiron – Mars karesi oluşuyor, sağlık evinizdeki Kiron oluşu ile özellikle kendinizi fazla yıprattığınız için sağlığınıza ekstradan dikkat etmeniz gerektiğini işaret ediyor. Merkür’ün kriz evi olan 8. evde oluşu ve yeni ay sonrası gölgeli günlerinin başlayacak olması hem sağlığınız hem de ortak paralar konusunda gecikmiş kararlarınızı aldırırken yatırımlar konusunda yine hareketlenmeler yaratacak olabilir.

YÜKSELEN YAY: Yeni ay sizlerin iş alanında gerçekleşiyor, ayrıca para evinizdeki Plüton’a önemli bir açı yapıyor. İşinizle ilgili atacağınız önemli adımlar, planlar ve düzenlemeler söz konusu olacak. Kriz evinizdeki Mars’ın Kiron’a karesi, artık hayatınızdaki kısıtlanmalar ve engellerden dolayı fazlaca bunaldığınızı gösteriyor. Yeni ay sonrası 7. evinizdeki Merkür’ün gölgeli günlere başlayacak oluşu eş ya da ortağınızla ilgili bazı durumların konuşulması ve netleşmesini sağlayacak. Ayrıca bu evdeki Merkür, evliliğinizle ilgili bazı kararlar aldırabilir.

YÜKSELEN OĞLAK: Yeni ay sizlerin keyif alanı olan 5. Evinizde olacak. Bu da yeni ayda kendinizi mutlu edecek olan kararlar alacağınızı gösteriyor. Yeni aya 1. Evinizdeki Plüton’un açısı ile bunların sadece kendi başınıza aldığınız kararlar olduğunu ve kendi pencerenizden baktığınızı söyleyebiliriz. 7. Evinizdeki Mars – Kiron karesi, eş ve önemsediğiniz kişilerin kendi başınıza aldığınız kararlar konusunda sessiz kalacak olsalar da bunun sonradan sorun yaratabileceğine işaret ediyor. Bu yüzden alacağınız bu kararlarda aileniz ile hareket etmeniz daha doğru olacaktır.

YÜKSELEN KOVA: Yeni ay aile ve yaşam alanınız olan 4. evinizde, taşınma veya yeni bir düzene geçme söz konusu olabilir. 12. evinizdeki Plüton’un yeni ay ile olan açısı önünüze çıkacak bir durum nedeniyle bu kararı alabileceğiniz anlamına geliyor. Sağlık evinizdeki Mars’ın Kiron ile kare açısı, sağlığınızla ilgili gecikmiş problemler ile ilgilenmezseniz sonrasında sizlere sıkıntı yaşatabileceğini anlatıyor. Yeni ay sonrası Merkür 5. evinizde gölgeli günlerine başlayacak, ilişkilerinle ilgili bazı kararları gözden geçirme fırsatınız olacağına işaret ediyor.

YÜKSELEN BALIK: Yeni ay zihin evinizde, Plüton’un 11. evinizden yeni aya yapacağı açı idealleriniz ve geleceğiniz için net ve keskin kararlar aldıracak. Kiron ile Mars’ın kare açısı keyif için harcadığınız paraya dikkat etmeniz gerektiğini söylüyor. Bazı Balık yükselenlerin ilişkilerinde partnerleri ile aralarında tatsızlıklar yaşanabilir. Yeni ay sonrası Merkür’ün 4. evinizde gölgeli günleri başlayacak, aile içinde konuşmalar olacak. Kendinizi ve isteklerinizi doğru şekilde ifade etmenizde fayda var.

Astrolog Esin kısakol

Yazar Hakkında Tümünü Görüntüle

pusulaastroloji