SATÜRN – URANÜS KARESİ | 17 ŞUBAT 2021

Kova burcundaki Satürn ve Boğa burcundaki Uranüs bu yıl içinde 3 defa kare açı yapacak. Bu kare açıların ilki 17 Şubat günü gerçekleşecek. Fakat esas 13 Haziran’da gerçekleşecek olan açı bu yılın en sert açısı olacak. Son olarak 23 Aralık’ta Uranüs retro pozisyondayken meydana gelecek. Haziran ayında açının daha zorlayıcı olacağı düşünülürse 17 Şubat zamanı adım atılması daha doğru olacaktır.

Sistemi, düzeni, disiplini, yaşlılığı simgeleyen Satürn Aralık 2020’de aykırılık, haklar, isyanlar, toplumsal konuları ve teknolojiyi temsil eden Kova burcuna geçmişti. Şok edici – ani olayları, elektriği, yeniliği, devrimi, hava olaylarını simgeleyen Uranüs ise paranın, huzurun, sahipliğin, köklülüğün, toprağın burcu Boğa’da seyrine devam ediyor. Bu iki gezegen bu iki burcun temsil ettiği alanları sarsmaya, değişime zorlamaya geldi ve şimdi yılın ilk karesi olacak olan bu sert açıyı gerçekleştiriyor.

Bu haftaya ve hatta bir çok yaşanacak duruma damgasını vuracak olan değişimin şart ve kaçınılmaz olduğunu gösteren Satürn – Uranüs karesi 17 Şubat’ta tam açıyı gerçekleştiriyor. Yeni iş koşulları, yeni sistem, yeni düzen kendini daha bir gösteriyor olacak. Bir çok insan bu düzende kendine yer bulmaya başladı bile…

Artık eski sistemle ilerlemenin zor olduğu bir döneme adım atıyoruz. İki gezegen arasındaki sert açı; değişmez dediklerimizi değiştirecek, olmaz dediklerimizi olduracak, bitmez dediklerimizi bitirecek. Bazı sektörler tamamen yok olacak, yeni alanlar, yeni iş düzeni tüm dünyayı etkisi altına alacak.

Ayrıca hayatımıza dahil olacak olan sanal paralar kendini gündemde fazlaca gösterecek. Finans piyasalarında iniş çıkıllarında yaşanacağı ve yatırım alanlarınında değiştiğini yavaş yavaş herkes fark ediyor olacak.

Kova burcu etkisini söylemeden geçmeyelim; uzun zamandır Pusula Astroloji hesaplarında yazdığımız gibi dünyayı da etkisi altına alan hak – hukuk – adalet ve isyanlar, ayaklanmalar, gruplaşmalar konuları gündemde olacak. İnsanların birlik oldukları takdirde, halkın gücünü ve dünya çapında bu gücün fazlasıyla vurgulu olduğunu göreceğiz.

Ek olarak Uranüs ani kazalara sebebiyet verebilir. Bu süreçte dikkatli olmakta fayda var.

Özetle bu açıların makro etkisi isyanlar ve para piyasaları üzerinde olacak. Mikro etkisi ise iş alanları ve değişim konusunda olacak. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Buna gönüllü olmak hepimizin hayrına olacak.

GÖKYÜZÜ PUSULANIZ OLSUN
Astrolog Esin Kısakol

astroloji #satürnuranüskaresi #17şubat #ekonomi #bitcoin #kriptopara

burçyorumları #finans #astrolog #astrolojidanışmanlığı #astrolojieğitimi #altın #gümüş #yatırım #işdünyası #adalet #değişim

Yazar Hakkında Tümünü Görüntüle

pusulaastroloji