VENÜS SATÜRN KAVUŞUMU

Bu hafta başında burç değiştiren Venüs, 25 Şubat’a kadar Kova burcunda kalacak.

Kova burcu hali hazırda çok önemli gezegenleri ağırlamaya devam ediyor; Jüpiter, Satürn, Güneş ve Merkür de Kova’da… (11 Şubat’ta Ay’da bu buluşmaya katılıyor) Venüs 25 günlük yolculuğu boyunca Kova’da sırasıyla bu önemli gezegenlerle kavuşumlar yapacak. Ayrıca Boğa burcunda bulunan Uranüs’e karesi ve Ay Düğümlerine transitleri de söz konusu olacak.

5 – 6 Şubat’a Dikkat!

Özgürlüğün, aykırılığın, yeniliğin ve arkadaşlığın burcu olan Kova’da, aşk, para ve keyfin gezegeni Venüs ile sınavlar ve mücadelenin gezegeni Satürn, 5 Şubat’ta kavuşacak. Hemen ardından 6 Şubat’ta Venüs, Boğa burcunda ani gelişen, şok eden olayların gezegeni Uranüs ile kare açı gerçekleştiriyor. Aynı zamanda Satürn – Uranüs kareside tetikleniyor.

Bu demek oluyor ki; hayatlarımızda yeni alanlar açılıyor, fark edilmesi gereken şeyleri fark ediyoruz ve daha büyük bir ciddiyetle ele alıyoruz.

Gökyüzündeki bu durumun diğer önemli etkisi uzun zamandır yolunda gitmeyen ilişkilerde anlaşarak ayrılık kararı alınabilir. Diğer yandan yine uzun süredir hoşlandığınız, harekete geçemediğiniz birisi var ise harekete geçmek için iyi bir zaman.

Aynı zamanda yine Kova burcunda 21 Şubat’a kadar retro hareketini sürdürmekte olan bir Merkür olduğunu unutmayalım. 14 Şubat’ta retro Merkür ile Venüs’ün Kova burcunda buluşması ile ilgili ayrıca paylaşım yapacağım. Özetle şimdilik diyebilirim ki; tamamen yepyeni biriyle aşk yaşamaya başlama konusunda özellikle dikkat etmelisiniz. Unutmayınki retroyla gelen metroyla gider. 😀

Sonuç olarak Kova burcunda bu kadar gezegenin bir arada yer alması, farklı bir Şubat ayı geçirmemize neden olacak. Bireysel olduğu kadar toplumsal yansımaları da güçlü gözüküyor. Bakalım kimler hayatında ne gibi değişim ve dönüşümler yaşayacak.

Venüs paranın da gezegenidir ve Satürn ve Jüpiter’in Kova seyri dolayısıyla bu yılı Kova burcunun etkisi altında geçireceğiz. Yıl boyunca para piyasalarında dalgalanmalar, dijital para gibi farklı, teknoloji tabanlı para birimlerinin hayatımızda daha önemli hale gelmesi Covidi gölgede bırakacak gibi gözüküyor.

Pazartesi günü Kova burcuna geçen Venüs’ün etkilerini Youtube Pusula Astroloji kanalında yükselen burçlara göre anlattım. Dilerseniz detaylı yorumlar için videoya göz atabilirsiniz.

Ay sonuna doğru Venüs’ün Balık burcuna geçişiyle özlemini duyduğumuz sıcacık aşklara yelken açmamız daha mümkün olacaktır. Biraz daha sabır… 😀

GÖKYÜZÜ PUSULANIZ OLSUN
Astrolog Esin Kısakol

Yazar Hakkında Tümünü Görüntüle

pusulaastroloji