YAY BURCUNDA AY TUTULMASI | 26 MAYIS 2021

26 Mayıs Çarşamba Günü, Yay burcundaki güney ay düğümü üzerinde bir ay tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma kraliyet yıldızlarını da tetikleyecek.  Antares ve Aldeberan üzerinde bulunan güney ay düğümü tutulmanın etkisiyle bazı kişileri yüceltirken bazılarınınsa alaşağı olmasına neden olacak. 

Kraliyet yıldızları, haritasında bulunan kişilere büyük bir güç, zenginlik ve itibar verir. Fakat bunun bir koşulu vardır; bu kişiler yıldızların onlara verdiği gücü doğru kullanmakla sınanırlar. Aldeberan, askeri düzeyde mevki sahibi olma, üst düzey yetki demektir ve haritasında bulunduğu kişiden dürüstlük ister, dürüst olmak yerine mevkisini kötüye kullandıysa artık yıldızın ona sağladığı itibarı oldukça kötü bir şekilde zedelenecek demektir. Bu tutulmada yetkisini ve itibarını kötüye kullananlar olumsuz etki alacaklar. Diğer kraliyet yıldızı Antares ise haritasında bulunduğu kişiye takıntı ile yüksek yerlere gelme, ulaşılması güç zenginlik verir. Fakat bu kişinin zengiliği ile başının dönmesi, kendinden aşağıda olanları ezmesi ve kendi çıkarları doğrultusunda hareket etmesi söz konusu olduğunda yıldız kişinin elinden bu zenginliği alır ve kötü koşullarda yaşamasına yol açar ve sonuçları kaçınılmazdır. Kısacası bu tutulmada dürüstlükten ödün vermeyen ve zenginliğini başkalarının hayrına kullanan ve tabi ki haritasında bu kraliyet yıldızlarına sahip kişiler kazananlar olacak.

Yay burcunda Ay tutulması 5° 25’ derecelerde gerçekleşecek. Tutulma günü gökyüzünde diğer gezegenlerin konumlarına bakacak olursak, Kiron’un üzerinde Antares olan güney ay düğümü ile açısı gerçekleşecek. Bu açı iyimser düşünce ile atılacak abartılı adımlarda büyük maddi gelir beklerken tam tersine maddi kayıplar olabileceğine işaret ediyor. Ayrıca Jüpiter Kova burcundan bir süreliğine ayrılarak Balık burcuna geçmiş olacak, bu da haritamızda bulunduğu alanlardan bizlere kaderden korunma ve şans verecek. Yine tutulma günü Satürn Retro hareketinde olacak, Satürn retrodayken yeni bir iş ve kariyer fikrimiz varsa ötelememiz doğru bir adım olacak. Haritalarımızda Satürn’ün bulunduğu alanlarda üzerimizdeki baskı hafiflemiş olacak.

YÜKSELEN BURÇLARIN 26 MAYIS YAY BURCUNDA AY TUTULMASINDAN NASIL ETKİLENECEĞİNE BİR GÖZ ATALIM

YÜKSELEN KOÇ: Ay tutulması hayata baktığınız yer olan 9. Evinizde gerçekleşiyor, tamamen planlı davranmanız gerekecek. Özellikle 11 Mayıs’ta Boğa burcunda yaşanan yeni ayın da etkisiyle yatırım konularında planlarınızı yaparken 3. Evinizde yer alan Merkür etkisiyle duyacağınız haberler oldukça önem arz edecek. Hayat planlarınızı yaparken sosyal çevrenizden alacağınız destek ve teklifler doğrultusunda ve mantık ölçüsünde yapacağınız planlar konusunda son aldığınız haberleri de göz önünde bulundurursanız büyük bir krizden en iyi şekilde çıkma şansınız olacak. Ayrıca zihin evinizdeki Merkür’ün Retro hareketi esnasında kardeş ve yakın akrabalarınızla yapacağınız konuşmalarda sizlere verecekleri fikirler planlarınızda işinize yarayacak. 12. Evinizde yer alacak olan Jüpiter, sizin kaderden korunmanızı sağlarken düşmanlarınızın da önüne geçmenize yardımcı olacak. Buna ek olarak 23 Mayıs’ta başlayacak olan Satürn retrosu da ideallerinizdeki kariyer planlarınızda bir yavaşlama ve rutin sağlayacak.

YÜKSELEN BOĞA: Ay tutulması 8. Evinizde meydana geliyor, maddi anlamda büyük paralar getirebileceği gibi kayıplar da yaratabilir. Eğer haritanızda kraliyet yıldızınız varsa ve tutulmada bahsedilen yıldızın koşulları size hangi şekilde yansıyorsa tutulma etkisini o yönde alacaksınız. Heyecanlandıracak durumlarla karşılaşabilirsiniz fakat bu durum sonrasında umduğunuz şekilde gerçekleşmeyebilir. Gökyüzünde Kuzey Ay Düğümü İkizler, her konuda mantıktan ayrılmamamızı söylüyor, bunu başarabilirseniz verilecek kararlardan büyük zarar görmenizin de önüne geçebilir. Kısacası yatırımınızı abartmadan, sağlam ve güvenilir alanlardan ayrılmadan yapmanız en doğru adım olacaktır. Merkür gölgeli günleri para alanınızda olacak, bu da maddi konularda yanılma, dolandırılma veya kandırılma konularına dikkat etmeniz gerektiğine işaret ediyor. Para evinde zararlı gezegeni olanların özellikle dikkat etmesinde fayda var. Satürn de 10. Evinizde Retroda olacak. Bu durum kariyer konularında rahatlayacağınızı ve rutine gireceğini gösteriyor. Jüpiter idealler evinizde, sizlere idealleriniz ve hayalleriniz konusunda şanslar sunacak. Özellikle haritasında yönetici gezegeni çok olan ve iyi haritaya sahip olanlar ideallerine yaklaşabilecekler. 12 ve 8. Evlerden üçgen açı gerçekleştiren Kiron ve Gad, maddi anlamda aşırı tutkulu olmanın ve hırs yapmanın kayıplara sebep olabileceği konusunda uyarıyor. Kısacası sağlam adımlar atma konusunda dikkatli olmalı, hırstan uzak makul ve mantıklı davranışlar içerisinde olmanız en doğru adım olacaktır. 

YÜKSELEN İKİZLER: Ay tutulması 7. Evinizde, ilişkileriniz üzerinde oldukça etkili olacak. Evliliğinde sıkıntı yaşayanlara ayrılık, bekar İkizlere evlilik getirebilir. Eşinizle aranızda gizli konular ortaya çıkabilir, aldatılma ya da aldatma konuları gündeme gelebilir. Bazı yükselen İkizler burçları için yeni bir iş ortağı durumu da söz konusu olabilir. Ayrıca kariyer konusunda kararlarınızda kimsenin etkisi altında kalmadan kendi bildiğiniz şekilde adımlar atmaya devam etmelisiniz. 1. Evinizdeki Merkür retrosu size bildiklerinizi yeniden ifade etme ve kararlarınızı gözden geçirme fırsatı verecek. 10. Evinizdeki Jüpiter aslında hayat yönünüzü bulmanız konusunda size ışık olacak ve hayaliniz olan kariyeri sizdeki vasıflarla ortaya koyma şansı getirecek. 9. Evinizdeki Satürn retrosu etkisiyle kariyer bağlantılı yurt dışı veya internet işleriniz varsa bu işleriniz hafifleyip rutine girecek. Kiron’un 7. Evinizdeki Gad’a üçgeni, zor durumda olacak kişilerin sizinle birlikte bir gelecek planına girmesinin mümkün olabileceğine işaret ediyor. Eğer bu bir ortaklık ise sizin şartlarınız doğrultusunda ilerlemek koşulu ile olmalı, aksi takdirde fazla abartılı durumlar sizleri yanlışa sürükleyebilir. Bekar yükselen İkizler burçları, eğer sizleri evliliğe zorlayan birileri var ise plansız adımlarla ve hızlıca evlilik yoluna girmenize neden olabilir, bu dönemde kendi bildiğinizden şaşmadan ilerlemeniz çok önemli olacak.

YÜKSELEN YENGEÇ: Ay tutulması 6. Evinizde ve tutulmadan 2 şekilde etkilenebilirsiniz. İlk olarak iş yerinizde yapacağınız düzenlemelerde, diğerlerinin hata yapması sonucu, sizler kariyerinizde öne çıkabilir ve iyi bir yer elde edebilirsiniz. İkinci olarak işinizdeki dikkatsizlik sonucu iş kaybı yaşamanızda söz konusu olabilir. Ayrıca sağlığımızı anlatan 6. Evde yaşanan tutulmanın bir diğer etkisi, uzun zamandan beri sinyal veren sağlık konularınızla hala ilgilenmediyseniz bu konuların büyümesi belki de bir operasyona ihtiyaç duyulması durumu gelişebilir. Merkür retrosu 12. Evinizde, duyacağınız dedikodular aslında sizlere yapacaklarınız konusunda fikir verecek. Gizli kalmış şeyleri öğrenebilirsiniz. Satürn retrosu üzerinizdeki baskıyı azaltacak.

YÜKSELEN ASLAN: Ay tutulması 5. Evinizde, yeni bir aşk söz konusu olabilir. Eğer kötü giden bir ilişkiniz varsa aldatılma ya da aldatma konuları ortaya çıkabilir. İyi giden bir ilişki yaşıyorsanız bu süreçte birlikteliğiniz hızlıca evliliğe doğru ilerleyebilir. Jüpiter 8. Evinize geliyor ve bu maddi anlamda sizde bir rahatlama sağlayacak. 11. Evinizdeki Merkür, dostlarınız ve sosyal çevrenizdeki kişilerin fikirlerinin sizler için oldukça değerli olacağına işaret ediyor. Satürn 7. Evinizde Retro, karşınızdaki insanların baskısı söz konusuysa Retro döneminde bu baskı hafifleyecek.

YÜKSELEN BAŞAKLAR: Ay tutulması 4. Evinizde, aile ve iç dünyanızı anlatan bu evdeki tutulmada sizin için en doğru seçenek evde çıkacak sorunlardan uzak kalmanız ve kariyere yönelmeniz olacak. Ayrıca iç dünyanız ve duygusal konulara yönelmeniz kariyerinizde çıkacak fırsatları kaçırmanıza sebep olabilir. 7. Eve gelen Jüpiter, bekar Başaklara hızlı bir evlilik kararı aldırabilir. Kötü giden bir evliliğiniz var ve aldatılıyorsanız bunun ortaya çıkması da mümkün. Sağlık evi olan 6. Evdeki Satürn retrosu etkisiyle varsa sağlık sorunlarınızda rahatlama olacaktır. Aynı zamanda iş yerinizdeki baskılar da hafifleyebilir. 10. Evinizdeki Merkür gölgeli günleri kariyerinizle ilgili hayatınıza yön verecek kararlar aldırabilir.

YÜKSELEN TERAZİ: Ay tutulması sizin 3. Evinizde gerçekleşecek. Tutulma konuları ile ilgili 2 seçenek söz konusu; ilk seçenek, iyimser bakışınızdan dolayı yanlış kararlar alabilirsiniz, ikinci seçenek ise güvenli ve sağlam adımlarla doğru kararlar almanız olacak. Kısacası bu tutulmada alacağınız kararlarda mantıktan uzaklaşmadan, sağlam ve ayaklarınız yere basacak şekilde kararlarınıza dikkat etmelisiniz. Merkür 9. Evinizde gölgeli günlerde yarım kalan eğitimler ve kendinizi hobileriniz konusunda geliştirmeniz için doğru zamanlar olduğuna işaret ediyor. Ayrıca Satürn 5. Evinizde Retro durumdayken üzerinizdeki baskılar hafifleyecek. 

YÜKSELEN AKREP: Ay tutulması 2. Evinizde gerçekleşiyor. Sizler temkinli olduğunuz kadar tutkulusunuz da, krizleri yönetmek konusunda iyisiniz fakat bu ay tutulması zamanında paranızı arttırmak için fazla gözü kara ve hırslı davranmamanızda fayda var. Belli bir ölçüde, abartmadan, mantıklı adımlarla ilerlerseniz sizler için karlı olacaktır. Bu ay tutulmasında kimse fazla para kazanma hırsına kapılıp bir koyup bin alma gibi bir fikre kapılmamalı. Eğer bir zenginlik gelecekse aza da aynı ölçüde gelecektir. Aksi takdirde maddi bir kayıp söz konusu olabilir. 5. Evinize gelen Jüpiter, ilişkinizde aldatıldıysanız ya da aldattıysanız ortaya çıkmasına neden olacak. Satürn retrosunda ev konuları ve duygu durumunuz biraz iyileşecek fakat sağlık konusunda çok dikkat etmeniz gereken bir ay olacak. Merkür retrosu 8. Evinizde, geçtiğimiz yeni ayın etkisiyle gelen keskin kararlar ve konuşmalar, krizli haberler söz konusu olabilir.

YÜKSELEN YAY: Ay tutulması 1. Evinizde, ilişkileriniz üzerinde etkili olacak çok önemli bir tutulma olacak. Siz Yaylar özgürlüğe alışıksınız ve bu pandemi durumu sizi fazlasıyla bunalttı, gözünüz hiçbir şey görmeksizin bazı kararlar alırken dikkat etmeniz gerekiyor. Alacağınız kararlar doğru olmayabilir ve sonradan sizleri üzebilir. Merkür’ün 7. Evinizdeki retrosu eş ya da ortağınızdan duyacaklarınız üzerine aniden yolları ayırma kararı aldırabilir. 4. Evinize gelen Jüpiter ailenizden destek göreceğinizi gösteriyor. 3. Evinizdeki Satürn retrosu ile zihnen rahatlamanız mümkün olacak.

YÜKSELEN OĞLAK: Ay tutulması 12. Evinizde, sizin dışınızda gelişen olaylar var ve toplum evinde yaşanan olumsuzluklardan dolayı var olan işiniz sıkıntıya girdi. Siz Oğlak yükselenler çalışmadan duramazsınız, 6. Evinizdeki Merkür retrosu işlerinizle ilgili gözden kaçan durumlar olduğunu ve bu durumları düzene sokmanız gerektiğine işaret ediyor. Eşiniz sizin için elinden geleni yaparken sizler kendi planlarınızda oldukça sessiz kalıyorsunuz fakat bu sessizlik bozulabilir. 4. Evinizdeki Kiron ile Gad üçgeni kararlarınızda bencilce davranmış olabileceğinizi gösteriyor. Plüton hala 1. Evinizde ve Mars’a karşıt durumda, gereksiz baskı yaratıyor olabilirsiniz. Jüpiter 3. Evinize geldiğinde zihnen rahatladığınızı fark edeceksiniz. Satürn 2. Evinizde Retro durumda, işleriniz rutine girecek.

YÜKSELEN KOVA: Ay tutulması sizlerin 11. Evinde, adım atmakta ve karar vermekte zorlandığınız için hala bir başlangıç yapamadıysanız bu tutulma sizleri mecbur bırakabilir ve düzeniniz için bu adımı atmak zorunda kalabilirsiniz. Bu konuda iki yol izleyebilirsiniz; ya hiç düşünmeden, planlamadan yapacaksınız ya da riskleri düşünerek planlayarak bu adımları atacaksınız. Eğer planlar ve üzerine düşünürseniz şanslı adımlar olacak. 12. Evinizdeki Plüton – Mars karşıtlığı, uzun süredir kaçtığınız bir tedavide artık kaçış olmadığını gösteriyor. Jüpiter 2. Evinizde ve maddi manevi korunuyorsunuz ve rahatlamanız söz konusu olacak. Satürn 1. Evinizde retrodayken sizi sakinleştirecek. Yine bu tutulmada var olan ilişkinizle ilgili görmezden geldiğiniz konuları sizlere gösterecek. Ya çözüme kavuşturacaksınız ya da yollarınız ayrılacak. Sevgilisi olmayan Kovalar için yeni bir ilişki söz konusu fakat Merkür Retro durumda olacak, bu kişi daha önceden duygusal yakınlık hissettiğiniz biriyse bir ilişkiye başlamanızda sakınca yok. Belki de eski sorunlarınızı çözmek için Retro sizlere fırsat verecek.

YÜKSELEN BALIK: Ay tutulması 10. Evinizde, bu tutulmada sizleri kariyer anlamında rahatlatacak. 1. Evinize gelen Jüpiter kariyer konusunda güzel bir şans getiriyor. Bu süreçte kaderden korunduğunuzu hissedeceksiniz. Merkür 4. Evinizde retro yapıyor, aile içinde kendinizi doğru ifade etmeniz çok önemli, onların kararları da sizler için önemli olacak. Kuzey ay düğümü de 4. evinizde, ailenizi dinlemek ve onların sizlere yön göstermesine izin vermek sizlere artı sağlayacak. Duygularınızı saklamamalısınız, bu gereksiz tartışmalar yaşanmasına neden olabilir. 12. Evinizde Satürn retro hareketine başlıyor, plansız yaşanacak sorunlar şimdilik yakanızı bırakmış gözüküyor.

Astrolog Esin kısakol

Yazar Hakkında Tümünü Görüntüle

pusulaastroloji